Otelul a debutat cu victorie in returul Ligii 1, sezonul 2009-2010, invingand cu 1-0 pe International Curtea de Arges. Ochirosii, aflat la primul sau meci in tricoul otelarilor, a fost singurul marcator al partidei (min. 83).

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Gazdele au terminat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Sarghi a primit al doilea cartonas galben in minutul 88.

Cum s-a marcat golul (Otelul - Inter, etapa a 18-a):

Min. 83: Intrat in teren in repriza a doua (min. 52), Ochirosii reia in poarta, dupa ce portarul lui Inter respinge in fata un sut al lui Rapa.

Echipe de start:

Otelul Galati: Grahovac, Salageanu, Costin, Sarghi, Rapa, Ilie, Neagu, Giurgiu, Iorga, Ibeh, Axente

International Curtea de Arges: Popa, Matei, Chiriches, Pintilii, Frasineanu, Abiodun, Vezan, Menassel, Lazar, Stan, Zagrean