Dinamo a castigat amicalul cu U Cluj, disputat in Antalya, cu scorul de 2-1, golurile cainilor fiind reusite de Ianis Zicu. Intr-o alta disputa a zilei, CFR Cluj a trecut cu 1-0 de ungurii de la Videoton Fehervar Szekesfehervar, unica reusita purtand semnatura Sixto Peralta.

Dinamo - U Cluj 2-1

Dinamo a intors rezultatul partidei cu U Cluj, bucurestenii castigand pana la urma cu 2-1 dupa ce au fost condusi cu 1-0. A deschis scorul Huvos (30'), in timp ce Ianis Zicu a bifat o dubla in minutele 70 si 80.

Dinamo, prima repriza: Curca - Toc, Scarlatache, Daminuta, Diabate - Adrian Cristea, D. Kone, L. Rus (Zicu, 31), Alexe - Fl. Bratu, Liviu Ganea.

Dinamo, a doua repriza: Cr. Munteanu - Toc, Scarlatache, Daminuta, Diabate - Zicu, L. Rus, Alexe - L. Ganea, Fl. Bratu, Andrei Cristea.

CFR Cluj - Videoton 1-0

Golul lui Sixto Peralta, din minutul, 65 a fost decisiv pentru a stabili invingatoarea partidei CFR - Videoton, clujenii impunandu-se cu 1-0 intr-un meci contand pentru stagiul de pregatire din Antalya.

CFR: Nuno Claro - Panin (Tony, 72), Alcantara (Cabrera, 72), Cadu (Kanuyka, 82), Edimar - E. Dica (S. Bus, 87), G. Muresan (Dani, 62), Culio, N. Dica (Deac, 62) - Bud (Peralta, 62), L. Traore (Nei, 74).

Poli Iasi - Viitorul Constanta 1-1

Poli: Plesca - Straut, Ad. Ilie, Mihajlov, Acsinte - Buhusi, V. Negru, Onicas - Bujor, V. Badea, G. Paun. Au evoluat in repriza a doua: Marc - Rata, Cuciula, I. Costache, Badic - Barladeanu, Straton, Caragea - Nuno Viveiros, Balba, Balan.

Rapid - Arsenal Kiev 1-0 (Grigorie 73)

Rapid: Bornescu - Helder, Ad. Iordache, M. Constantin, Bozovici - Herea, Lazar - Cesinha, Spadacio, I. Iordache - Ionita. Au mai evoluat: Matici, Grigorie, R. Fernandes, Iencsi, D. Bratu, Tene

Petrolul Ploiesti - NK Zagreb 2-1 (Catarama 65', Pop 74' - Parlov 68')

Petrolul: A. Vlad - D. Chirita (M. Tudor, 63), Bozga (Neagu, 68), Cosic (Somodean, 80), P. Stoica - Cr. Vlad (L. Mihai, 52), Neagoie (Benga, 53) - Opriţa (Catarama, 53), Budescu (Plamada, 63), C. Stoica (Pop, 53) - Radcenko (E. Craciun, 46).