Dinamo a inregistrat, marti, primul esec, din stagiul de pregatire din Antalya. Dupa o victorie in fata celor de la LASK Linz (scor 2-0) si o remiza cu turcii de la Genclerbirligi (scor 1-1), "cainii" au pierdut cu 0-1 in fata croatilor de la Slaven Belupo (locul sase in campionatul intern).

Alb-rosii au fost cei care au introdus primii mingea in poarta (min. 16), dar golul lui Andrei Cristea a fost anulat pe motiv de ofsaid. Dominati de croati, dinamovistii s-au vazut condusi dupa doar trei minute de la fluierul de start al reprizei secunde, atunci cand Posavec l-a invins pe Dolha cu un sut la vinclu. "Cainii" si-au trecut in cont cateva ocazii de a egala spre finalul partidei, dar tabela de scor a ramas neschimbata si Dinamo inregistreaza prima infrangere din 2010.

Echipa de start a dinamovistilor: Curca, Scarlatache, Grigore, Moti, Pulhac, Zicu, Kone, N'Doye, Alexe, Niculae, Andrei Cristea. Au mai evoluat: Bratu, Paun, Cristi Munteanu, Molinero, Adrian Cristea, Torje, Zie Diabate si Dolha

Urmatoarea partida amicala a dinamovistilor va avea loc in 4 februarie, in compania bulgarilor de la Chernomores Burgas.