Dinamo a remizat, scor 1-1, in partida amicala pe care a sustinut-o duminica in stagiul de pregatire din Antalya, in compania echipei de prima liga din Turcia, Genclerbirligi. Intr-o alta partida amicala disputata duminica, Universitatea Craiova a obtinut un egal din confruntarea cu sud-coreenii de la Incheon United.

Genclerbirligi a deschis scorul in amicalul cu Dinamo, dintr-o lovitura de la 11 metri, oferita turcilor dupa un fault in careu al lui Moti. Dinamovistii au egalat cu doua minute inainte de final, tot dintr-un penalty, prin Andrei Cristea.

Echipa de start a dinamovistilor: Dolha, Molinero, Goian, Moti, Pulhac, Torje, Margaritescu, N'Doye, Ad. Cristea, Niculescu, Niculae. Pe parcursul partidei au mai evoluat: Cristi Munteanu, And. Cristea, Zicu, Scarlatache, Ze Diabate.

Universitatea Craiova, aflata si ea intr-un stagiu de pregatire in Antalya, a remizat cu sud-coreenii de la Incheon United, scor 2-2. Oltenii au deschis scorul in minutul 28, dupa o combinatie intre Trica si Florin Costea, cel din urma reusind sa inscrie. Sud-coreenii au preluat conducerea dupa ce au marcat doua goluri in min. 40 si 50, iar Mihai Stoica a inchis tabela de marcaj in minutul 63.

Echipa de start a craiovenilor: Lung, Badoi, Barbu, Matsuoka, Busu, Prepelita, Barboianu, Trica, Gangioveanu, Al. Piturca, Fl. Costea. Pe parcursul partidei au mai evoluat: Mihai Costea, Craciun si Dina.