Steaua a pierdut amicalul desfasurat in Antalya impotriva celor de la Sahtior Donetk, ultima castigatoare a Cupei UEFA impunandu-se cu 1-0 gratie reusitei lui Kravchenko din lovitura libera. Tudela si Jelev au debutat la formatia din Bulevardul Ghencea.

Mihai Stoichita a folosit urmatorii jucatori:

Steaua (in prima repriza): Zapata - Ninu, Jelev, Baciu, Emeghara - Ionescu, Tudela, Bicfalvi, Toja - Stancu, Surdu

Steaua (in repriza secunda): Tatarusanu - Golanski, Jelev, Tudose, P. Marin - Szekely, Onicas, Plesan, Nicolita - Tanase - Kapetanos

Interesant este faptul ca partida amicala a fost arbitrata de Lubos Michel, fost arbitru international, cel care este in prezent unul dintre oficialii formatiei din Donetk.

In urmatoarul meci de verificare, Steaua va intalni, marti, pe Red Bull Salzburg.