Dinamo nu a reusit sa castige primul amical al anului, cu toate ca echipa adversa a fost una mai mult decat modesta, Unirea Tarlungeni. A fost 0-0 dupa o partida in care zapada a fost cel mai mare adversar al fotbalistilor. Intr-o alta disputa a zilei, Rapid a castigat la limita meciul cu Juventus Colentina (1-0), singurul gol fiind reusit de Bozovic.

Pe stadionul Metrom din Brasov, Dinamo a remizat cu echipa din Tarlungeni (liga a treia), dupa o partida desfasurata in conditii grele de joc (zapada destul de mare).

In urmatorul amical (duminica), cainii vor intalni pe FC Rasnov, pentru ca in perioada 28 ianuarie - 11 februarie echipa pregatita de Cornel Talnar sa mearga intr-un cantonament in Antalya.

Dinamo, prima repriza: Dolha - Scarlatache, Goian, Moti, Pulhac - Torje, Margaritescu (Diabate), Rus, Alexe - Andrei Cristea, M. Niculae

Dinamo, repriza a doua: Munteanu - Molinero, Oltean (Toc), Grigore, Craciun - Diabate, Daminuta, Zicu, Paun - L. Ganea, Niculescu.

Intr-un alt amical al zilei, Rapid a castigat cu 1-0 partida cu Juventus Colentina, unica reusita apartinandu-i lui Bozovic, minutul 45.

Rapid, prima repriza: Bornescu - Paun, Iencsi, Fernandes, Bozovic - Tene, Lazar, Al. Coman, Cesinha, Grigorie, Cretu

Au mai evoluat: Straton, Marius Constantin, Adrian Iordache, Helder, Doru Bratu, Ionescu, Spadacio, Raduta, Ionita.

In perioada 1-12 februarie, Rapidul se va deplasa in Antalya pentru un cantonament. In Turcia, giulestenii vor intalni pe Jagellonia Bialystok (3 februarie), Banik Ostrava (6 februarie), Arsenal Kiev (9 februarie) si Vorskla Poltava (11 februarie).