CFR Cluj a obtinut cu greu prima victorie din 2010! Lideri in clasamentul Ligii 1, ardelenii au fost condusi de formatia austriaca Wiener Neustadt (locul sase in campionatul national) cu 2-0 inca din minutul 12, dar au revenit prin dubla lui Cadi si golul lui Deac, informeaza site-ul oficial al formatiei clujene.

Austriecii au deschis scorul in minutul 8, iar dupa doar patru minute Peskovic a incasat un nou gol. Pana la pauza, Cadu a inscris de doua ori, restabilind egalitatea. Prima reusita a portughezului a venit in minutul 21, atunci cand a reluat in plasa austriecilor un balon primit de la fostul stelist Nicolae Dica. Cu cinci minute inainte de pauza, CFR a egalat printr-un penalty obtinut de Traore si executat de Cadu. Deac a fost cel care a adus golul victoriei, cu zece minute inainte de fluierul final.

Andrea Mandorlini a inceput partida cu urmatorul "11": Peskovic, Edimar, Alcantara, Cadu, Tony, E. Dica, Culio, Muresan, N. Dica, Dubarbier, Traore. La pauza, tehnicianul clujenilor i-a introdus pe: Nuno Claro, Casal (Borostean '65), Cabrera, Kanuyka, Panin, Dani, Mureşan (Digbeu '65), Peralta, Deac, Bud, Nei (Bus '88).

Clujenii vor disputa urmatorul meci amical din Antalya in compania unei alte echipe austriece, Kapfenberg, pe care FC Timisoara a invins-o, joi, cu 6-1.