Fotbal Fun

VIDEO Carlos, certat in continuare cu fotbalul/ Parca a avut sapun pe manusi

Luni, 11 ianuarie 2010, 11:45 Sport | Fotbal

Carlos Fernandes, pe vremea cand gafa "pentru" Steaua
Angola si Mali au facut spectacol in partida de deschidere de la Cupa Africii pe Natiuni, cele doua formatii terminand la egalitate, scor 4-4, dupa ce angolezii au condus cu 4-0. Faza meciului i-a apartinut lui Carlos Fernandes (fostul portar al Stelei), cel care a gafat inca o data inexplicabil, dand senzatia ca uneori mingea este prea mica pentru el.

Au marcat Flavio (36', 42'), Gilberto (67' - penalty) si Manucho (74' -penalty) pentru Angola, respectiv Seydou Keita (79', 90+3'), Frederic Kanoute (88') si Mustapha Yatabare (90+5') pentru Mali.

Carlos a produs faza zilei in minutul 79, atunci cand a scapat printre maini o centrare aparent banala de pe partea dreapta. De aici a inceput declinul tarii gazda, Angola primind patru goluri in 17 minute.