Fiorentina a castigat cu 2-1 partida disputata acasa cu Bari, scor 2-1, primul gol al formatiei Viola fiind reusit de Adrian Mutu (38'). Genoa s-a impus cu 2-0 in disputa cu Catania, in timp ce Udinese si Lazio au remizat, scor 1-1.

La scorul de 1-0 pentru Bari, a marcat Barreto in minutul 25, Adrian Mutu a fructificat o centrare venita de pe partea stanga de la Pasqual, atacantul trimitand in poarta cu capul de la aproximativ sase metri.

Mutu a fost schimbat in minutul 76, in locul romanului intrand Gobbi. Pana la urma, Fiorentina a invins cu 2-1, golul izbavitor apartinandu-i lui Castillo, in minutul 74. Acesta a fost cel de-al treilea gol al lui Mutu din actualul sezon si al doilea din 2010.