AS Roma a castigat cu 1-0 partida cu Chievo, contand pentru etapa cu numarul XIX din Serie A, romanul Bogdan Lobont aparand pentru 77 de minute poarta gazdelor. Fostul dinamovist l-a inlocuit pe Vucinic (13'), muntenegreanul parasind terenul dupa ce Doni (portarul titular) a primit cartonasul rosu.

Unica reusita a disputei i-a apartinut lui De Rossi (1'), golul mijlocasului fiind cel care a stabilit invingatoarea. In minutul 13, Doni comite un hent in afara careului mare, este eliminat, iar Lobont intra pe treren in locul lui Vucinic.

Romanul a bifat cea de-a doua prezenta in Serie A pentru Roma, dupa disputa cu Napoli din etapa a saptea.

Roma a acumulat 32 de puncte in urma acestui succces, formatia pregatita de Claudio Ranieri urcand pe locul patru in clasament.