Adrian Mutu a revenit pe teren, dupa o pauza de doua luni, intr-un meci amical pe care echipa sa, Fiorentina l-a castigat cu 8-0. In fata modestei echipe Cerbaia Calcio, elevii lui Cesare Prandelli au inscris prin Gilardino, Mutu, Castillo si Barbacar.

Adrian Mutu a demonstrat ca s-a recuperat dupa accidentarea suferita si a facut un meci foarte bun in partida amicala de sambata. Internationalul roman a contribuit la deschiderea scorului, in minutul 3. O actiune frumoasa a romanului pe partea dreapta, pasa la Jorgensen, danezul ii paseaza lui Gilardino, iar acesta din urma nu-i da nicio sansa portarului advers.

Mutu inscrie pentru 2-0 si continua sa fie unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren. Schimbat la pauza, "Fenomenul" Fiorentinei a fost aplaudat indelung de fanii veniti sa asiste la amical, informeaza violanews.com.

Marcatorii golurilor: Gilardino (min. 3, 19, 24), Mutu (min. 11), Castillo (min. 40, 41), Babacar (min. 56, 58).