CFR Cluj invinge cu 2-0 pe Universitatea Craiova, juvetii lui Eugen Neagoe fiind tradati de propria aparare. Au marcat Cadu (60') si Kone (70') pentru o victorie la care nu a mai contribuit centralul Alexandru Tudor, asa cum s-a intamplat in Cupa Romaniei. Razbunarea Craiovei trebuie sa mai astepte cel putin pana in retur.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Vezi aici desfasurarea partidei:

Fluier final de partida, CFR - Craiova 2-0

90+2' Wobay vede galben dupa ce a executat o lovitura libera inainte de fluierul arbitrului Hategan

S-au arata trei minute de prelungire

89' Nei trimite din intoarcere, Lung Junior evita cu un reflex de zile mari golul trei

86' A intrat Emil Dica in locul lui Dani

82' Mara a intrat in locul lui Deac

82' Muresan este avertizat dupa o intrare dura

79' A parasit terenul Trica (in aplauzele intregului stadion) si a intrat Firtulescu

78' A iesit Kone si a intrat Nei

74' Barboianu faulteaza dur si este avertizat cu galben

73' Wobay a intrat in locul lui Mihai Costea

72' Kone este avertizat pentru ca si-a ridicat tricoul dupa inscrierea golului

70' Gol CFR! Culio ii paseaza lui Deac, iar centrarea acestuia este trimisa in poarta de Kone de la trei metri. CFR - Craiova 2-0

69' Mitchell si Deac sunt avertizati dupa ce au avut un mic conflict

67' Trica vede cartonasul galben, jucatorul oltean isi recunoaste greseala

65' Cadu trimite cu capul de la aproximativ sapte metri, mingea trece peste poarta

62' Paraseste terenul Dina si intra Vali Badoi la U Craiova

60' Gol CFR! Lovitura libera pentru CFR, apararea olteana balbaie o minge, Dubarbier ii paseaza lui Cadu, iar acesta trimite in poarta de la cativa metri

60' Rose avertizat (a primit cartonasul galben) dupa un presupus hent

58' Panin vede galben dupa un fault asupra lui Florin Costea

56' Florin Costea intoarce doi adversari, dar este faultat si obtine o lovitura libera. Acelasi jucator trimite puternic, dar mingea se loveste de zidul clujean

Fara faze importante in primele minute, ploua destul de tare la Cluj

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, CFR - Craiova 0-0

45' Muresan suteaza puternic de la 26 de metri, balonul se duce putin pe langa poarta lui Lung Junior

44' Deac trimite dintr-o lovitura libera, iar Kone trimite cu capul in bara. Cea mai mare ocazie a CFR-ului

38'Culio centreaza la intalnire de pe stanga pentru Kone, dar atacantul clujean nu ajunge la minge

35' Deac centreaza de pe dreapta, dar lovitura de cap a lui Kone nu ii pune probleme lui Lung Junior

25' Dina il faulteaza pe Edimar, iar olteanul vede cartonasul galben

23' Kone scapa pe un contraatac, ii paseaza lui Deac, dar mingea trimisa de acesta trece putin la langa

19' Lovitura libera pentru Universitatea, dar sutul lui Mihai Costea trece mult peste poarta gazdelor

Dupa primele 15 minute fara gol in Gruia

Cele doua echipe inca se studiaza, se joaca mai mult la centrul terenului

4' Mihai Costea suteaza, dar Pescovici respinge si evita golul

A inceput partida

CFR Cluj: Peskovici - Panin, Cadu, Alcantara, Edimar - Dani, G. Muresan, Culio - Dubarbier, Y. Kone, Culio

Craiova: Silviu Lung jr. - Barboianu, V. Gaman, Mitchell, Rose - D. Stoica - M. Costea, Trica, Fl. Costea - V. Badea, Dina

Rezerve: Merlier, Busu, Badoi, R. Barbu, Firtulescu, Soava, Wobay.