Dan Petrescu: Sunt interesat de nationala Scotiei

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 26 noiembrie 2009, 18:46 Sport | Fotbal


Intre Rusia, liga secunda, si Serie A
Foto: Uefa.com
BBC online publica extrase dintr-un interviu cu antrenorul Dan Petrescu, in care tehnicianul roman a raspuns unei intrebari legate de o eventuala propunere de a prelua Scotia: "As fi interesat de Scotia, deoarece sa antrenezi orice echipa nationala este o mare onoare". Petrescu precizeaza: "Important este sa ma sune, ca nu sunt genul sa ma auto-propun".

Dan Petrescu a impresionat in Champions League prin rezultatele echipei Unirea Urziceni: cotata initial fara sanse, Unirea este la un singur punct de calificarea in fazele eliminatorii ale competitiei.

Scotienii au un motiv special sa il respecte: Unirea a realizat o victorie memorabila pe Ibrox Park, "desfiintand" pe Rangers cu 4-1.

Scotia cauta un antrenor pentru preliminariile EURO 2012, motiv pentru reporterii BBC sa il chestioneze pe Super-Dan Petrescu asupra unei eventuale propuneri. "Daca sunt hotarati, sunt gata sa discut. Sa antrenezi Scotia este o provocare pentru mine".

Dan Petrescu a mai fost si pe lista federatiei poloneze: dupa eliminarea din preliminariile Mondialului, polonezii s-au gandit la roman (pe care il cunosteau din perioada in care a pregatit Wisla Cracovia), insa propunerea efectiva nu a mai venit.


Citeste mai multe despre   



















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

2542 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    A vorbi neintrebat .... (Joi, 26 noiembrie 2009, 20:48)

    Weather [utilizator]

    Pare un sport national la romani, acela de a te baga singur in seama. Baiatul asta a prins o conjunctura favorabila,niste autogolori norocoase , si se da deja Mourinho al II-lea.Norocul lui ca nu il baga totusi nimeni in seama ..
    • +3 (3 voturi)    
      Esti un stelist frustrat? (Joi, 26 noiembrie 2009, 21:21)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Lasa prostiile cu autogolurile! Orice echipa are nevoie si de putin noroc! cel mai important e cum abordeaza echpa jocul! daca sta in aparare sau lupta! important e sa lupte! si unirea a facut-o! Comentariul tau e de doi bani....stil Jiji!!!
    • 0 (0 voturi)    
      norocu', bata-l vina (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:36)

      m-vic [anonim] i-a raspuns lui Weather

      autogoluri norocoase...si noroc o fi si ca nu au primit mai multe goluri, ca sa nu conteze autogolurile alea..probabil, dupa tine, toate echipele din europa o fi norocoase, in afara cateva: barcelona, man.u, chelsea...desi stai, si barcelona a avut noroc cu arbitrul ala in semifinala cu chelsea. deci norocul asta...norocul-i scoate, ca altfel ar fi vai de mama lor toti
      gandeste inainte sa scrii. ce scrii ramane scris, chiar daca tu iti dai seama(sper) dupa cateva secunde ce prostii ai emis.
    • 0 (0 voturi)    
      Citat (Luni, 30 noiembrie 2009, 11:34)

      Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      "BBC online publica extrase dintr-un interviu cu antrenorul Dan Petrescu, in care tehnicianul roman a raspuns unei intrebari legate de o eventuala propunere de a prelua Scotia".

      Adica in traducere pentru tine, A FOST INTREBAT.

      Singurul care se baga in seama neintrebat pe aici esti tu.

      Hai fugi si bea cafeluta, trezeste-te, si mai citeste odata, da mai rar ca poate intelegi si tu ceva.
  • +2 (2 voturi)    
    Invidie multa (Vineri, 27 noiembrie 2009, 0:39)

    CD [anonim]

    Bai "weather" iti lipseste capul si-ti cam ploua in gat. Si daca a fost autogol ce? Castiga cine este mai bun si greseste mai putin. Tot respectul pentru Dan la ce a realizat pana acum.
  • 0 (0 voturi)    
    Destroy (Vineri, 27 noiembrie 2009, 10:20)

    Mihai [anonim]

    Ala habar nu are c e fotbalul!,d se ia aiurea de Petrescu.,e cel Mai bun l momentul actual.,ce Alta echipa a July ca unite in Europa anul Avesta.,si ma si comenteaza aiurea.,trebuie respectat pentru c a facut aklo., nu k la alte echipa jucatorii fac c vor:cluburi
    • +2 (2 voturi)    
      ??? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 13:23)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      in ce limba ai scris? seamana vag a romana, dar nu este!
      • +2 (2 voturi)    
        alt clujean (Duminică, 29 noiembrie 2009, 22:43)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui clujean

        Dupa caracteristicile cuneiforme, pare a fi... limba mirc-ista.