Presedinte Sevilla: "Trebuie sa castigam in Romania, nu avem alta alternativa"
Desi optimile Ligii Campionilor nu mai sunt o enigma pentru Sevilla, spaniolii nu au de gand sa se lase pe o ureche in partida cu Urziceni, de marti seara. Vor sa iasa din Grupa G ca lider si pentru acest lucru vor fi la turatie maxima in fata "Lupilor din Baragan".
"Nu vom fi relaxati pentru ca jucam la un nivel inalt in toate competitiile si trebuie sa mentinem presiunea caracteristica echipelor mari deoarece inca nu suntem calificati in optimi de pe prima pozitie. Trebuie sa castigam in Romania, nu exista alta alternativa. Daca nu, vom intra in optimi cu stangul", a declarat presedintele Sevillei, Jose Maria Del Nido, citat de publicatia spaniola As.
Cu doua meciuri ramase de disputat in Grupa G a Ligii Campionilor, FC Sevilla ocupa prima pozitie, cu 10 puncte, fiind urmata de Urziceni (5p), Stuttgart (3p) si Rangers (2p).
Unirea Urziceni intalneste marti, de la ora 21:45 (in direct pe TVR1 si in format LiveText pe HotNews.ro) formatia spaniola FC Sevilla. In tur, spaniolii s-au impus cu 2-0 in fata elevilor lui Dan Petrescu.

Katalin Karikó, biochimista care a dezvoltat tehnologia mRNA, despre durata de eficacitate a vaccinului BioNTech - Pfizer, pentru HotNews.ro: „Dacă cei vaccinați nu se infectează, nu vom avea nevoie de o altă doză”
INTERVIU Paun Rohovei, însărcinatul cu afaceri al Ucrainei: Rusia a pregătit infrastructura militară din Crimeea pentru desfășurarea armelor nucleare / Obiectivul Moscovei - transformarea Crimeii într-un „portavion de nescufundat”
„Recensământul bugetarilor”. Liviu Mălureanu, președinte ANFP: Prin proiectul bugetar vrem să mapăm toți bugetarii, câți sunt, ce salariu au și ce fac / Concursuri naționale pentru posturile din administrație INTERVIU
Când marketingul ne păcălește să cădem în capcana consumului irațional/ Sunt diamantele valoroase sau nu?
Un egal "de oxigen" pentru nemti...