Un singur gol a fost suficient pentru ca Real Madrid sa obtina toate cele trei puncte puse in joc in cea de-a 11-a etapa din Primera Division. Higuain a marcat in minutul 22 in poarta celor de la Racing, iar Real a urcat pe primul loc in clasament, ajutat fiind si de remiza rivalei din Barcelona. Extraterestrii au fost egali cu Athletic Bilbao si sunt la un punct in spatele galacticilor, inaintea marei confruntarii din El Clasico din 29 noiembrie.

Real Madrid a fost si ea la un pas de o remiza, dar o greseala a arbitrului a facut-o sa pastreze cele trei puncte. Cu aproape un sfert de ora inainte de fluierul final, Canales a inscris in poarta Realului, dar arbitrul a anulat golul pentru un ofsaid inexistent.

Barcelona a deschis scorul prin Dani Alves in repriza secunda, dar Gaizka Toquero, abia intrat pe teren, a inscris dupa numai cateva minute si i-a ajutat pe cei de la Real sa urce pe primul loc.

Primera Division, etapa a 11-a:

Deportivo La Coruna - Atletico Madrid 2-1. Marcatori: Colotto '20, Guardado (penalty) '92/ Aguero '3

Tenerife - Sevilla 1-2. Marcatori: Nino '75/ Perotti '32, Renato '49

Real Madrid - Racing Santander 1-0. Marcator: Higuain '22

Athletic Bilbao - Barcelona 1-1. Marcatori: Toquero '63/ Alves '54