Craiova revolutioneaza Cupa/ Vrea rejucarea meciului cu CFR

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 19 noiembrie 2009, 15:45 Sport | Fotbal


Arbitrul Tudor si-a pus Oltenia in cap
Foto: Hotnews
Universitatea Craiova, prin vocea oficialilor sai, a cerut Federatiei Romane de Fotbal rejucarea partidei cu CFR Cluj din sferturile Cupei Romaniei, juvetii considerand ca rezultatul final a fost stabilit de erori imense ale arbitrilor.

"Dupa gravele greseli de arbitraj din partida de miercuri-seara, conducerea Universitatii a decis sa ceara Federatiei, dar si clubului CFR Cluj rejucarea meciului, al carui rezultat a fost practic stabilit de erorile brigazii de arbitri", se precizeaza pe site-ul oficial al oltenilor.

Dupa incheierea disputei cu CFR, Adrian Mititelu (patronul Stiintei) a precizat ca formatia clujeana a fost ajutata clar de centralul Alexandru Tudor.

Universitatea a marcat in minutul 10 prin Florin Costea, dar golul a fost anulat pentru o presupusa pozitie de off-side de catre centralul Tudor, si nu de arbitrul asistent, asa cum ar fi fost normal.

"S-a facut prea mult scandal pe acest meci pentru ca in fotbal sunt multi scandalagii. CFR a devenit o echipa greu de digerat in campionatul romanesc pentru ca a reusit sa cucereasca patru trofee. Nu vrem rejucarea meciului si nici nu se poate. Patronul Craiovei va raspunde pentru declaratiile sale cat de curand", a declarat Iuliu Muresan, presedintele CFR-ului.

In cele din urma, CFR s-a impus cu 1-0 si s-a calificat in semifinalele competitiei in detrimentul Universitatii Craiova. Disputa de pe Ion Oblemenco a fost arbitrata de Alexandru Tudor (central), Bogdan Velicu si Radu Ghinguleac (asistenti).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1854 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    Dl Muresan (Joi, 19 noiembrie 2009, 15:59)

    Un stelist [anonim]

    S-a facut prea mult scandal pe acest meci pentru ca in fotbal sunt multi scandalagii. CFR a devenit o echipa greu de digerat in campionatul romanesc pentru ca a reusit sa cucereasca patru trofee. Nu vrem rejucarea meciului si nici nu se poate. Patronul Craiovei va raspunde pentru declaratiile sale cat de curand", a declarat Iuliu Muresan, presedintele CFR-ului.

    De ce va e frica dle Muresan, va temeti ca ati putea fi arbitrati corect la rejucare?!?
    • -1 (7 voturi)    
      ... (Joi, 19 noiembrie 2009, 16:10)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

      Bai stelistule vorbeste gura fara tine
    • +1 (5 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 19 noiembrie 2009, 16:26)

      [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

      • -1 (3 voturi)    
        dar. . . (Joi, 19 noiembrie 2009, 17:00)

        gheorghe [anonim] i-a raspuns lui

        . . . .maciul dintre Franta si Irlanda ar trebui anulat? ca vad ca te pricepi!
        • -1 (1 vot)    
          Comentariu sters de utilizator (Joi, 19 noiembrie 2009, 17:32)

          [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

          • +1 (1 vot)    
            Nu am avut. . . (Joi, 19 noiembrie 2009, 20:16)

            gheorghe [anonim] i-a raspuns lui

            . . nici o intentie de a te lua peste picior, chiar am dorit sa ma lamuresti, pentru ca daca la meciul nostru e mai greu sa vezi adevarul, la meciul lor hentul a afost atat de evident incat chiar ca este scandaloasa calificarea Frantei. Pe vremuri arbitrii romani mi-au acordat fara merit un titlu balcanic, Si acum mi-e rusine cand ma gandesc la el! Numai bine!
      • +1 (1 vot)    
        Obiectiv (Joi, 19 noiembrie 2009, 17:08)

        gabi [anonim] i-a raspuns lui

        Nu luam in discutie impotenta oltenilor si nici golul cfr-ului perfect legal. dar sa anulezi un gol care nu se vede ca ar fi din ofsaid nici dupa 10 reluari (deci ce ai vazut Tudore?) pt ca apoi incercand sa iti acoperi greseala dand un rosu inventat, asta este exact ca un scolarel prins cu minciunica....deci Tudorele mama ar trebui acum, sa fii exclus cel putin pana la finele anului competitional pt eroare de vedere si viciere de rezultat sau inchis langa ceilalti daca se demonstreaza ca ai pus boticul la mierea lui Paszkany.... numai daca nu se face nimic atunci Mititelu are dreptate si totul e cu acoperire de la "stat"
      • 0 (0 voturi)    
        nu pot sa cred (Joi, 19 noiembrie 2009, 19:39)

        marian [anonim] i-a raspuns lui

        omule,tu cred ca vbesti din auzite....sa fim seriosi...ala-i fotbal ce o jucat cfr-ul,craiova merita net sa castige.....tu chiar ai vazut ca OLTEANU s-a bagat in cotu lui Traore,se vede din avion ca a avut intentie...si ca mana lui se misca din umar si loveste,nu asa te descotorosesti de un adversar...si golul cfr-ului a fost de toata jena,nu vbi in necunostinta de cauza...cum sa fie valabil,anume am citit chiar daca nu joaca mingea nu are voie sa fie pe traiectoria mingii daca se afla in offside.....infine,si de faza cu ascultatul pe "mute" e destul de ciudat...tre sa auzi comentariu si chiar daca nu-ti place oricum el nu are cum sa-ti influenteze creierul....bafta Raduku
      • 0 (0 voturi)    
        .......... (Vineri, 20 noiembrie 2009, 10:15)

        belea [anonim] i-a raspuns lui

        Tu nu ai vazut greseli grave ca esti obisnuit cu furaciunile de la voi.
        Inainte sa comentezi aiurea , mai bine ai citi si tu regulamentul.
        Apropo ... ai vazut faza cand tusierul a plecat spre centru sa valideze golul Craiovei , apoi s-a oprit si a ridicat fanionul dupa ce a tipat Tutor in casca la el ?
      • 0 (0 voturi)    
        @ Radukku (Vineri, 20 noiembrie 2009, 16:56)

        neaosh [utilizator] i-a raspuns lui

        Inteleg ca esti suporter al CFR-ului si iti sustii echipa, foarte bine, dar chiar sa sustii ca olteanul a dat cu dintii in mana lui Traore si la faza golului acelasi Traore " se indeparta linistit cand a trecut la 1 m pe langa el " este deja mult prea mult.
        Nu e greu sa recunosti ca intradevar la acest meci CFR-ul a avut prin Tudor, un " mic " ajutor ( voit sau nu ).
  • -1 (1 vot)    
    arbitrii? (Joi, 19 noiembrie 2009, 16:07)

    rsbl [utilizator]

    nu erau 5 arbitri? ceva observatori tocmai pentru a evita erorile de arbitraj?
  • -3 (5 voturi)    
    A m avut respect pt. cfr (Joi, 19 noiembrie 2009, 16:17)

    Liberty NOII GOLANI [utilizator]

    Dar incep sa nu mai am. CFR incepe sa samene cu dinamo de acuma cativa ani. Castigau tot si miroseau de la o posta ca ceva nu este in regula. Nu imi place.
  • +3 (7 voturi)    
    va este rusine d-le Mititelu? (Joi, 19 noiembrie 2009, 16:22)

    nicustrom [anonim]

    daca dupa rejucare este acelasi rezultat pe cine mai acuzati d-le Mititelu probabil pe Jiji ca amadoi nu stiti sa pierdeti.Pacat ca ambele echipe au ajuns pe mina unor oameni ratati din punct de vedere moral nu financiar.
    • +1 (1 vot)    
      si daca e invers? (Vineri, 20 noiembrie 2009, 10:09)

      belea [anonim] i-a raspuns lui nicustrom

      ... si daca castiga Craiova dupa rejucare ?
      Parca ultimele rezultate au fost 1-1 la Cluj cu mare bulan pt chefere si 4-1 la Craiova.
  • -1 (5 voturi)    
    muresan (Joi, 19 noiembrie 2009, 16:30)

    k7 [utilizator]

    macar sa recunoasca: da d-le, am castigat nemeritat... .. arbitru' e suveran pe teren ,dar cand vezi ca mai si spune prostii gen:CFR a devenit o echipa greu de digerat in campionatul romanesc ....mai bine tacea draqului din gura
  • -1 (1 vot)    
    suparare mare (Joi, 19 noiembrie 2009, 19:04)

    dan [anonim]

    cereti ca vi sa va da!!!!!si mai cereti sa joace clujul in 10,eliminarea atacantului va este favorabila...nu i asa??
  • +1 (1 vot)    
    Sa rezolve noul pres al LPF (Joi, 19 noiembrie 2009, 20:02)

    cosma [anonim]

    De ce nu ati cerut scoaterea din arbitraj a lui Tudor si a celor 2 tusieri? De ce nu cereti dreptatea celui pe care l-ati votat acum doua zile, lui mitica dragomir? Ii lasati sa mai manance si altora zilele? Va furati singuri caciula