VIDEO Meci de infarct in Ligue 1: Lyon - Marseille 5-5

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 9 noiembrie 2009, 10:46 Sport | Fotbal

Autogolul lui Toulalan a adus un punct lui Marseille
Meci nebun in prima liga franceza in confruntarea de duminica dintre Olympique Lyon si Olympique Marseille, dupa o evolutie surprinzatoare a scorului. Lyon a marcat prin Pjanic in minutul 3, Diawara a egalat ('12), golul lui Govou ('15) a adus din nou gazdele in avantaj, dar Cheyrou ('44), Kone ('47) si Brandao au intors scorul in favoarea lui Marseille. Dubla lui Lopez ('81 si '84-penalty) si reusita lui Bastos din minutul 90 prefatau o victorie a Lyonului, dar Toulalan a fost autorul unui autogol dupa o faza controversata in minutul 93 si partida s-a incheiat 5-5.