FC Timisoara a revenit de la 3-1 la Galati si a reusit sa castige un punct in ultimul minut, cand a venit golul egalizator al lui Luchin, in cea de-a 13-a etapa a Ligii 1. Greselile din defensiva banateana au permis galatenilor sa intre la pauza cu un avantaj de doua goluri (2-0), dar formatia antrenata de Ioan Ovidiu Sabau a revenit spectaculos, in ultimele opt minute ale partidei.

Cum s-au marcat golurile:

1-0/ Min. 24: Mera greseste in propriul careu, iar Axente este pe faza si profita de gafa timisoreanului.

2-0/ Min. 43: Acelasi Axente asigura un avantaj de doua goluri la pauza galatenilor, dupa ce scapa singur cu Pantilimon

2-1/ Min. 51: Magera trimite un sut in bara galatenilor, balonul ajunge la Chiacu, iar jucatorul Timisoarei inscrie in poarta goala

3-1/ Min. 56: Defensiva banateana nu este in cea mai buna forma, iar Ibeh inscrie golul al treilea al galatenilor, din centrul careului

3-2/ Min. 82: Magera inscrie din fata portii, dupa o centrare din lovitura de la colt a lui Vrsic

3-3/ Min. 90: Patras pierde mingea in propria jumatate, balonul ajunge la Magera, care centreaza perfect pentru lovitura de cap a lui Luchin

Echipe de start:

Otelul: Baotici, Rapa, Costin, Sarghi, Salagean, Iorga, Giurgiu, Neagu, Ibeh, Patras,