Dinamo pleaca cu toate punctele din deplasarea de la Brasov, gratie unei reusite a lui Andrei Cristea (27'), venita oarecum contrar cursului jocului. Stegarii s-au intrecut in ratari, spre disperarea lui Viorel Moldovan, senzatia generala fiind aceea ca brasovenii meritau cel putin un egal. Dupa aceasta victorie, cainii acumuleaza 17 puncte, fiind la trei lungimi distanta in urma liderului FC Timisoara.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de partida, FC Brasov - Dinamo 0-1

90+1' Scarlatache este eliminat dupa ce vede al doilea cartonas galben

90' Torje primeste cartonasul galben

88' Roman suteaza violent, Dolha respinge cu un reflex de zile mari peste poarta. Inca o ocazie mare pentru Brasov

85' A iesit Andrei Cristea si a intrat Moti la Dinamo. Schimbare cu profil defensiv a lui Ion Marin

84' Torje si Andrei Cristea se joaca cu o oportunitate importanta pentru Dinamo, cainii au fost la un moment dat doi contra unu pe contraatac

83' Tamas vede galben dupa un fault asupra lui Sburlea

81' Ilyes si Sburlea nu reusesc sa-l invinga pe Dolha, ramane 1-0 pentru Dinamo, dar Brasovul rateaza ocazii importante

78' A intrat Marian Cristescu si a iesit Catalin Munteanu la gazde

78' A iesit Alexe si a intrat Claudiu Niculescu la Dinamo

77' Sburlea centreaza in fata portii, Zaharia nu ajunge la minge. Ocazie importanta pentru brasoveni

73' Scarlatache primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Ezequias

Fara faze de poarta in ultimele minute, se joaca mai mult la centrul terenului

66' Hadnagy, foarte nervos, este inlocuit de Sburlea

65' Hadnagy primeste cartonasul galben

62' Iese Voicu si intra Roman la FC Brasov

61' Zaharia reia din foarfeca de la sapte metri, Dolha prinde fara emotii

60' Zaharia suteaza puternic din interiorul careului mare, apararea dinamovista formeaza un adevarat zid si respinge in corner

59' Andrei Cristea scapa singur pe stanga, patrunde in careu, dar sutul sau este blocat superb de catre Dani Coman. Ocazie mare pentru Dinamo

57' Dolha iese gresit pe o centrare, mingea trece pe langa el, dar Diabate respinge in ultimul moment din fata portii

56' Goian vede galben dupa un fault asupra lui Hadnagy

49' Torje suteaza slab de la 25 de metri, mingea se duce pe langa poarta lui Coman

47' Ezequias vede cartonasul galben

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Brasov - Dinamo 0-1

46+2' Hadnagy trimite frumos cu capul, Dolha deviaza de sub bara in corner

S-au aratat doua minute de prelungire

44' A intrat pe teren Diabate si a iesit Pulhac (accidentat)

43' Voicu trimite de la 23 de metri, Dolha retine fara probleme

41' Mingea trimisa cu capul din plonjon de Zaharia este deviata de apararea dinamovista in corner

36' Tamas suteaza dintr-o lovitura libera, dar fara nicio problema pentru Coman

32' Ilyes reia spectaculos din foarfeca, dar mingea trece putin pe langa poarta lui Dolha. Ocazie importanta pentru gazde

29' Acelasi Andrei Cristea expediaza un lob de la marginea careului mare, dar balonul loveste bara. Ocazie mare pentru Dinamo

27' Gol Dinamo! Contar cursului jocului, oaspetii deschid scorul la singura faza mai periculoasa, Andrei Cristea trimitand in poarta cu capul, la coltul lung, o centrare venita de pe partea dreaptade la Torje

22' Andrei Cristea patrunde pe stanga, dribleaza doi adversari, dar pasa sa nu ajunge la niciun coechipier. In faza urmatoare, Scarlatache suteaza in blocajul brasovean. Un sfert de ocazie pentru caini

Dinamo nu a avut nicio ocazie de gol in primele 20 de minute

19' Zaharia trimite cu capul, Dolha se intinde si scoate de langa bara. Ocazie importanta pentru stegari

18' Ionut Voicu intoarce un adversar, suteaza de la marginea careului de 16 metri, dar Dolha respinge superb in corner

11' Zaharia trimite cu capul de la aproximativ opt metri, mingea se duce peste poarta lui Dolha

Brasovul ataca cu multe baloane inalte in careul oaspetilor, momentan apararea bucuresteana rezista

6' Corner pentru gazde, Dolha iese si boxeaza de langa Zaharia. Portarul dinamovist primeste ingrijiri medicale, dar in cele din urma se ridica si poate continua jocul

4' Prima faza mai importanta a disputei, Catalin Munteanu centreaza inalt, dar Goian indeparteaza pericolul

A inceput partida de la Brasov

FC Brasov: Coman - Rui Duarte, Abrudan, Nuno Diogo, Ezequias - Voicu, Maldarasanu, Ilyes, Catalin Munteanu - Zaharia, Hadnagy

Dinamo: Dolha - Scarlatache, Tamas, L. Goian, Pulhac - Torje, D. Kone, N'Doye, Ad. Cristea - M. Alexe, Andrei Cristea.