CFR Cluj nu reuseste decat o remiza, scor 1-1, impotriva Politehnicii Iasi, rezultat in urma caruia formatia din Gruia pierde ocazia de a trece pe primul loc in clasament, pozitie pe care ramane Rapid.

Fosta campioana a deschis repede scorul, Cadu transformand o lovitura de la 11 metri in minutul 8. Totul a mers bine pentru gazde pana in minutul 72, atunci cand Hugo Alcantara il faulteaza in careu pe Balba, iar centralul dicteaza penalti.

Alcantara este eliminat, iar Bilba inscrie pentru un 1-1 nesperat pentru ieseni. Trupa lui Conceicao pierde doua puncte mari si sansa de a deveni noul lider al Ligii 1.

Echipe:

CFR: 1. Claro, 66. Edimar, 15. Alcantara, 20. Cadu, 4. Panin, 19. Culio, 31. Dani, 8. Peralta, 23. Mara, 9. L. Traore, 32. Nei

Rezerve: 44. Stancioiu, 3. Cabrera, 2. Tony, 30. E. DicA , 7. Dubarbier, 29. Didy, 77. Deac

Poli: 1. Branet, 72. Buta, 23. Ad. Ilie, 28. L. Munteanu, 5. Pecnik, 10. Constantin, V. Negru, 8. Ignatov, 7. Bersnjak, 18. R. Miclea, 11. Bujor

Rezerve: 12. Plesca, 24. Straton, 2. Straut, 3. Costache, 16. N. Viveiros, 9. Bilba, 13. Cr. Bratu