Dinamo nu impresioneaza la primul meci dupa despartirea de Bonetti, cainii reusind doar un egal, scor 1-1, pe propriul teren impotriva Pandurilor. Cu o exprimare de multe ori previzibila si cu ratari mari pe final de meci, elevii lui Ion Marin nu pot invinge o echipa asezata inspirat in teren de Sorin Cartu.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Eliminarea lui Bonetti nu a adus schimbarile asteptate in Groapa, cainii nearatand mare lucru impotriva gorjenilor, cu toate ca inceputul partidei anunta multe goluri in poarta lui Stanca (au deschis scorul repede prin Tamas in minutul 8).

Lovitura superba de cap a lui Cardoso (minutul 52) a adus linistea in Stefan cel Mare, Sorin Cartu reusind sa plece cu un punct muncit dintr-o deplasare considerata grea.

Marele ghinionist din Groapa este Zicu, atacantul ratand o ocazie imensa in ultimele secvente ale partidei.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de partida, Dinamo - Pandurii 1-1

90+2' Andrei Cristea trimite cu capul putin pe langa coltul lung al portii lui Stanca

Se arata trei minute de prelungire

90' Zicu trimite de la zece metri peste poarta lui Stanca, ocazie mare pentru Dinamo

89' Tamas suteaza in zid dintr-o lovitura libera de la 26 de metri

88' Bostina trimite pe langa poarta de la 16 metri, pozitie centrala

81' Intra pe teren Arrieta si iese Stromajer

79' Lucian Goian trimite cu efect, balonul trece pe langa

75' Iese Adrian Cristea si intra Claudiu Niculescu la Dinamo

74' Kone vede galben dupa un fault asupra lui Cardoso

73' Torje suteaza slab, nicio problema pentru Stanca

70' Corner pentru Dinamo, mingea ajunge la Zicu, iar atacantul trimite peste din doi metri. Ocazie importanta pentru gazde

69' Intra Tilinca in locul lui Dedu la Pandurii

68' Pulhac vede cartonasul galben

66' Acelasi Adrian Cristea suteaza violent de la 25 de metri, balonul atins de Stanca loveste transversala. Ocazie mare pentru Dinamo

64' Adrian Cristea trimite cu stangul din unghi, mingea se duce pe langa poarta lui Stanca

59' Cursa frumoasa a lui Stromajer, atacantul gorjean trimite de la 16 metri, mingea deviata trece putin peste poarta lui Dolha

54' A parasit terenul Alexe si a intrat Zicu la Dinamo

52' Gol Pandurii! Echipa lui Sorin Cartu egaleaza dupa o lovitura de cap puternica a lui Cardoso de la opt metri. Marcajul dinamovist a fost practic inexistent. Dinamo - Pandurii 1-1

50' Alexe cade in careu, centralul nu le mai da dinamovistilor inca o lovitura de la 11 metri

46' A intrat Hidisan in locul lui Stancu

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Dinamo - Pandurii 1-0

45' Torje suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera de la 16 metri

44' Pulhac trimite cu putere in diagonala, Stanca prinde cu siguranta

36' Andrei Cristea primeste o mingea la 16 metri, pivoteaza si suteaza puternic, Stanca retine in doi timpi

29' Pacurar trimite pe jos, mingea este deviata, iar Dolha retine fara nicio emotie

28' Torje suteaza in forta de la 25 de metri, mingea trece putin peste transversala

25' Bostina atinge mingea cu mana, centralul lasa jocul sa continue. In faza urmatoare, Tamas respinge cu capul o centrare periculoasa a gorjenilor

Se joaca mult la centrul terenului, fara faze importante la cele doua porti. Partida este una anosta in aceste momente

21' Stancu suteaza puternic, mingea se duce peste poarta lui Dolha

12' Andrei Cristea trimite cu capul de la sapte metri, balonul ocoleste poarta gorjenilor

8' Gol Dinamo! Tamas executa penaltiul in dreapta, Stanca ghiceste coltul, dar nu poate evita deschiderea scorului. Dinamo - Pandurii 1-0

6' Andrei Cristea cade in careu dupa un contract cu Murgan, centralul dicteaza penalti

4' Torje patrunde pe dreapta, suteaza cu mult efect, dar mingea trece departe de poarta lui Stanca

1' Stanca retine de sub transversala o centrare a dinamovistilor

Partida a inceput

Dinamo: Dolha, Pulhac, Tamas, L. Goian, Scarlatache, Ad. Cristea, Bostina, D. Kone, Torje, A. Cristea, Alexe

Pandurii: R. Stanca, I. Stancu, Chibulcutean, Ad. Rusu, Cardoso, Nalati, Murgan, Fl. Stinga, Pacurar, M. Dedu, Stromajer