CFR Cluj castiga cu 2-1 partida cu FC Brasov, ardelenii administrandu-le stegarilor prima infrangere din actuala editie a Ligii 1. Demn de mentionat este faptul ca elevii lui Toni Conceicao au marcat toate golurile disputei, Dubarbier 24', Cadu 29', respectiv Alcantara 28', autogol. In urma acestui succes, fosta campioana a Romaniei acumuleaza 13 puncte si se apropie de partea superioara a ierarhiei.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de prima repriza, CFR - FC Brasov 2-1

Se joaca pe contre, dar fara ocazii importante la cele doua porti

83' Alcantara centreaza, Didi reia cu capul, dar Coman retine fara emotii

78' Intra Piturca si Cristescu, ies Zaharia si Ilyes la Brasov

74' Culio trimite mult peste poarta dintr-o lovitura libera

73' Contraatac al Clujului, Nicolae Grigore il faulteaza pe Didi, fostul rapidist vede cartonasul galben

70' Diogo vede cartoasul galben dupa un fault asupra lui Mara

70' Zaharia ii paseaza superb lui Sburlea, dar atacantul brasovean il ia la tinta pe Nuno Claro de la aproximativ 11 metri. Ocazie imensa pentru oaspeti

67' Intra Sburlea si iese Hadnagy la stegari

64' A iesit Traore si a intrat Dani, schimbare cu profil defensiv a CFR-ului

61' Zaharia centreaza perfect pe linia careului de sase metri, Alcantara il incomodeaza pe Hadnagy, iar atacantul oaspetilor trimite peste poarta. Ocazie mare pentru Brasov

60' A intrat Mara in locul lui Dubarbier

59' Catalin Munteanu executa bine o lovitura libera de la 25 de metri, Nuno Claro respinge cu dificultate

50' Nei vede galben dupa un fault dur

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, CFR Cluj - FC Brasov 1-1

43' Zaharia suteaza de la mare distanta, mingea este deviata, dar nu-l pacaleste pe Nuno Claro. Ramane 2-1 pentru gazde

42' Cadu vede galben dupa un fault asupra lui Hadnagy

37' Traore primeste o pasa ideala la sase metri de poarta lui Coman, dar se intoarce greu si este deposedat

35' Hadnagy primeste galben dupa o presupusa simulare in careul gazdelor

34' Gabi Muresan suteaza violent de la mare distanta, balonul trece putin peste poarta lui Coman

33' Deac vede si el cartonasul galben dupa un fault in jumatatea de teren a brasovenilor

32' Rui Duarte primeste primul cartonas galben al partidei

29' Gol CFR! Deac centreaza dintr-o lovitura libera de la 17 metri, Cadu reia cu capul pe coltul scurt, fara sperante pentru Dani Coman. CFR Cluj - FC Brasov 2-1

28' Gol Brasov! Voicu centreaza de pe partea dreapta, iar Alcantara deviaza nefericit in propria poarta fara nicio sansa pentru Nuno Claro. CFR - Brasov 1-1

24' Gol CFR! Traore ii paseaza printre doi adversari lui Dubarbier, iar acesta il executa pe Dani Coman cu un sut la coltul lung de la aproximativ 14 metri. CFR Cluj - FC Brasov 1-0

19' Hadnagy face o preluare buna, trece in viteza de Cadu, dar sutul sau trece putin pe langa poarta CFR-ului. Inca o ocazie mare pentru FC Brasov

15' Deac centreaza dintr-o lovitura libera de pe partea stanga, iar Traore reia cu capul pe langa poarta brasovenilor

10' Ilyes trimite puternic de la marginea careului mare, Nuno Claro deviaza in corner, iar faza a ramas fara rezultate pe tabela de marcaj

8' Voicu primeste o pasa la 12 metri de poarta, lateral dreapta, iar sutul sau pe coltul lung este resping cu mare greutate de Nuno Claro. Ocazie mare pentru oaspeti

6' Zaharia trimite puternic de la aproximativ 25 de metri, mingea trece foarte aproape de poarta CFR-ului

A inceput partida

CFR Cluj: 1. Claro, 4. Panin, 15. Alcantara, 20. Cadu, 2. Tony, 7. Dubarbier, 6. G. Muresan, 77. Deac, 19. Culio, 9. L. Traore, 32. Nei

FC Brasov: 1. D. Coman, 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 55. N. Diogo, 3. Ezequias, 20. I. Voicu, 10. Ilyes, 8. N. Grigore, 7. C. Munteanu, 9. Hadnagy, 11. Zaharia