Ibrahima Balde a inscris unicul gol al victoriei prin care Poli Iasi pastreaza acasa toate punctele, dupa intalnirea cu Universitatea Craiova, ultimul joc al etapei a 6-a din campionatul de fotbal.

Click aici pentru rezultatele complete si clasamentul Ligii 1!

Balde a inscris in minutul 70, la un minut dupa ce oltenii ratasera cea mai mare situatie a meciului: Mihai Costea a ratat cu poarta goala, trimitand in transversala, de la 12 metri de buturi! Actiunea lui Costea fusese construita de mijlocasul Eugen Trica, la primul sau meci pentru Craiova, dupa transferul de la CFR Cluj.

Poli Iasi ar fi putut sa majoreze in minutul 85, cand sutul-centrare al lui Miclea a nimerit bara laterala. De altfel, Poli mai avusese o bara, inaintea pauzei, la scorul de 0-0 (prin Costache).