Pandurii Tg. Jiu au obtinut o victorie in deplasare in fata celor de la Ceahlaul, in cea de-a cincea etapa a Ligii 1, scor 2-1. Pandurii au deschis scorul in minutul 20, prin Martinovic, dar bucuria a durat 3 minute, deoarece Doicaru a inscris pentru 1-1. Nalati a adus victoria echipei sale in minutul 53. Nemtenii au avut ocazia de a "smulge" un punct adversarei, dar Fabbron a ratat un penalty in minutul 69.

Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii T. Jiu 1-2

Cum s-au marcat golurile:

Min. 20/ Pandurii deschid scorul dintr-o lovitura libera de la 17 metri, executata perfect de Martinovic.

Min. 23/ Faza egalarii a venit tot dupa o lovitura libera. Barna trimite in bara, balonul ajunge la Doicaru, care inscrie pentru 1-1.

Min. 53/ Nalati aduce victoria Pandurilor, dupa o centrare venita de la Ionut Stancu.

Echipe de start:

Ceahlaul: Rohetki, Barna, Ichim, Forminte, Burlacu, Onciu, Cebotaru, Achim, Badescu, Doicaru, De Oliveira

Pandurii: Mingote, Rusu, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso, Stancu, Fl. Stanga, Nalati, Grecu, Stomajer, Basara