Cuprinsa de mirajul Europa League, FC Vaslui s-a trezit la realitatea din Liga 1, in cea de-a doua etapa a sezonului, dar in primul meci pentru molodoveni. Vasluiul lui Cristi Dulca a pierdut pe terenul celor de la Pandurii Tg. Jiu, scor 0-1. Ocaziile nu le-au lipsit vasluienilor, dar punctele au ramas la Tg. Jiu.

Cum s-a marcat golul:

Pandurii beneficiaza de o lovitura de la colt in minutul 12. Hidisan centreaza, iar Florin Stanga trimite bslonul cu capul in poarta lui Haisan.

In minutul 66, Pandurii reusesc sa introduca mingea in poarta a doua oara. Stromajer ii trece balonul printre picioare lui Hidisan, dar arbitrul anuleaza golul pe motiv de ofsaid.

Echipe de start:

Pandurii Tg. Jiu: Stanca, Cardoso, Chibulcutean, Martinovic, Popete, Grecu, Pacurar, Stanga, Hidisan, Stromajer, Raskovic

FC Vaslui: Haisan, Luz, Farkas, Zubar, Akakpo, Wesley Lopez, Pavlovic, Genchev, Gerlem, Temwanjera, Burdujan