Adversara Timisoarei din play-off-ul Ligii Campionilor a imceput cu stangul noul sezon din Bundesliga. Echipa lui Ciprian Marica, VfB Stuttgart a fost invinsa in prima etapa de campioana Germaniei, VfL Wolfsburg, scor 2-0.

Marica a inceput meciul pe banca de reverza, find intordus abia in minutul 68, in locul lui Cacau. Prima repriza s-a scurs fara gol, Misimovic reusind sa inscrie in minutul 71 printr-un sut de la marginea careului. Cel mai bun jucator din Bundesliga in sezonul 2008/2009, Grafite a inchis tabela de marcaj in minutul 82.

Echipa de start a lui Stuttgart: Lehmann, Trasch, Tasc, Delpierre, Magnin, Khedira, Hitzlsperger, Gebhart, Hleb, Cacau, Pogrebniak

FC Timisoara si Stuttgart se vor intalni in play-off-ul Ligii Campionilor in 18 august (tur) si 26 august (retur).