FC Timisoara a castigat amicalul cu nemtii de la Eintracht Frankfurt disputat in stagiul de pregatire din Austria. Vicecampioana Romaniei s-a impus cu un scor de "neprezentare": 3-0. Golurile partidei au fost marcate de Luchin, Parks si Magera.

Primul gol a venit in minutul 33, din faza fixa. Art. Karamyan a executat o lovitura de la colt si Luchin a reluat cu capul spre poarta. Parks pleaca pe contra-atac in minutul 68 si face ca scorul sa fie de 2-0. Magera a inchis tabela cu cinci minute inainte de final, printr-o lovitura de cap din 15 metri.

Echipa de start FC Timisoara: Pantilimon, Bonfim, Mera, Luchin, Art.Karamian, Arm. Karamian, Alexa, Bourceanu, Curtean, Bucur, Parks. Au mai evoluat: Magera, Borbely, Latovlevici, Stancu, Badoi, Scutaru, Vrsic