Universitatea Craiova a remizat in partida amicala disputata sambata in compania echipei din Serie A, Lazio Roma, scor 1-1. Italienii au dominat partida si au condus prin golul lui Scaloni. Baird a profitat de o pasa buna venita de la Soava si a adus egalarea.

Prima repriza s-a scurs fara gol, dar, in minutul 57, Scaloni patrunde in careu si il invinge pe Silviu Lung Jr. Oltenii au avut o "rabufnire" de caracter pe finalul partidei si Baird inscrie cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Soava.

Echipa de start Universitatea Craiova: Silviu Lung Jr., Dananae, Gaman, Barbu, Soava, Prepelita, Stoica, Dilevski, Fl. Costea, Dina, M. Costea. Au mai evoluat: Merlier, Baird, Rose, Wobay si Gogosoiu.

Echipa de start Lazio Roma: Muslera, Lichsteiner, Siviglia, Stefan Radu, Kolarov, Brocchi, Ledesma, Zarate, Mauri, Foggia, Rocchi