Amical/ Olympique Marseille - Dinamo 2-1/ Invinsi de vicecampioana Frantei

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 iulie 2009, 10:38 Sport | Fotbal

Dinamo a pierdut testul cu francezii de la Olympique Marseille. Alb-rosii au fost invinsi cu scorul de 1-2 in cel de-al doilea amical disputat la Thonon-les-Bains, Franta. Ben Arfa si Niang au fost marcatorii francezilor, iar Danciulescu a inscris golul de onoare al dinamovistilor in minutul 45.

"Nu sunt multumit de prima repriza, in cea de-a doua am aratat mult mai bine. Totusi, impresia generala e ca Dinamo n-a aratat mai nimic. Se simte ca antrenamentele sunt istovitoare, s-a vazut si la acest meci. Am fost curios sa vad calitatea jucatorilor, in fata unei echipe precum Olympique Marseille. M-am edificat si in curand vom incepe sa lucram la strategia de viitor", a declarat antrenorul Bonetti, citat de prosport.ro

Echipe:

Dinamo: Matache, Scarlatache, Moti, Grigore, Musat, Torje, Rus, Kone, Bostina, Danciulescu, Niculescu. Au mai evoluat pentru Dinamo: Homei, Pulhac, Diabate, Predescu, Adrian Cristea, Zicu Andrei Cristea

Marseille: Mandanda - Bonnart, Rodriguez (Diawara), Hilton, Sabo (Bocaly) - N'Diaye (Cisse), Ben Arfa (Valbuena), Cheyrou, Niang, Brandao, Grandin (Krstici)

Dupa o victorie cu Nantes (2-0) si o infrangere cu Olympique Marseille (1-2), Dinamo urmeaza sa mai dispute inca patru meciuri de pregatire in Franta, in compania echipelor FC Aix-les-Bains Savoie (12 iulie), Olympique Croix de Savoie (14 iulie), FC Annecy (17 iulie) si Saint Etienne (18 iulie).

Citeste pe MedLife.ro
Mituri despre colesterol

516 vizualizari

?! (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 12:32)

uwe [anonim]

Asta a fost echipa a treia a lu` Marseille? Rezervele rezervelor?
    Thonon les Bains (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 13:57)

Silvia [anonim]

Meciul s-a tinut la Thonon les Bains , nu Aix les Bains....sunt totusi vreo 150-200 km diferenta. Au vuit radiourile din regiune pe tema asta.