Primul meci al cantonamentului francez a insemnat si primul succes pentru noul tehnician al lui Dinamo, Dario Bonetti: "haita" a invins cu 2-0 pe FC Nantes. Marius Niculae a deschis scorul (minutul 8), iar dupa pauza a majorat Danciulescu (60, penalty).

Tehnicianul Dario Bonetti a folosit urmatorul 11 in prima parte: Matache - Homei, Moti, Grigore, Musat - Zicu, Rus, Bostina - Andrei Cristea, Alexe, Marius Niculae.

In a doua repriza au jucat: Matache - Scarlatache, Diabate, Cuciula, Pulhac - Kone, Rus, Adrian Cristea - Torje, Danciulescu, Liviu Ganea.

Vineri, Dinamo va sustine al doilea meci al cantonamentului din Franta, contra lui Olympique Marseille, meci care va fi transmis in Romania de Sport.ro (ora 21).