Bayern Munchen a remizat, sambata, in fata echipei Hoffenheim, scor 2 - 2, si ramane la doua puncte fata de liderul Wolfsburg, cu o singura etapa ramasa de disputat din Bundesliga. Stuttgart a castigat meciul de pe teren propriu cu Energie Cottbus si a egalat la puncte pe campioana en-titre, Bayern.

Wolfsburg i-a invins cu 5-0 pe cei de la Hannover. Hat-trick-ul lui Dzeko (14', 53', 80) si dubla lui Grafite (33', 36') mentin pe Wolfsburg pe prima treapta a podiumului. Scor final: Hannover - Wolfsburg 0 - 5.

Ribery a deschis scorul pentru echipa sa in minutul 16, dar Hoffenheim preia conducerea: Ba egaleaza, iar Eduardo inscrie dupa 8 minute. Toni reuseste se egaleze cu un minut inainte de pauza. Scor final: Hoffenheim - Bayern Munchen 2 - 2

Stuttgart a castigat cu 2-0 in fata celor de la Energie Cottbus. Hitzlsperger si Cacau au adus victoria celor de la Stuttgart, care se afla pe locul 3 in Bundesliga.