Unirea Urziceni pierde ocazia de a o egala la puncte pe Dinamo, elevii lui Dan Petrescu fiind obligati sa se multumeasca doar cu un punct din partida cu campioana CFR Cluj, scor 1-1. Au marcat Mara 4' si Galliasi (autogol) 13' pentru un rezultat de egalitate care le convine de minune cainilor. Dupa aspectul reprizei secunde, se poate spune ca Urziceniul a castigat un punct, iar Clujul a pierdut doua.

Fluier final de partida. Unirea - CFR 1-1

Se arata patru minute de prelungire

90' Intra Danalache si iese Bilasco la Unirea. Dan Petrescu este multumit cu acest rezultat

CFR Cluj este echipa mai proaspata in acest final de meci, Unirea pare sa se multumeasca cu aceasta remiza

84' Intra Frunza si iese Dacian Varga la Urziceni

83' Kone intoarce o minge, dar sutul lui Dubarbier se duce departe de poarta lui Arlauskis

82' Culio vede cartonasul galben

79' Iese Peralta si intra Muresan la clujeni

78' Tibi Balan primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Alcantara

77' Dubarbier centreaza de pe partea stanga, Mara ia prim-planul fundasilor ialomiteni, dar sutul sau pe coltul lung trece putin pe langa poarta gazdelor. Ocazie mare pentru CFR

73' Dubarbier patrunde prin centrul apararii Urziceniului, dar Arlauskis iese din poarta si retine in ultimul moment

71' Lovitura libera pentru Unirea, executa Varga, dar apararea campioanei indeparteaza pericolul

CFR-ul ataca grupat, Urziceniul incearca sa dea lovitura pe contraatac

62' Iese Rusescu si intra Tibi Balan la oaspeti

60' Iese Ruiz si intra Kone la CFR Cluj

57' Apostol centreaza cu mult efect, balonul il pacaleste pe Nuno Claro, dar trece putin pe langa poarta

55' Intra Dubarbier in locul lui Panin la CFR Cluj. Schimbare cu profil ofensiv a lui Conceicao

50' Paduretu suteaza slab de la 16 metri, Nuno Claro retine fara emotii

47' Combinatie sud-americana a CFR-ului, Peralta intarzie sutul si este blocat. Ocazie importanta pentru oaspeti

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Urziceni - CFR Cluj 1-1

Se arata un minut de prelungire

39' Brandan suteaza din intoarcere, mingea ocoleste spatiul portii CFR-ului

38' Paduretu trimite mult peste poarta lui Nuno Claro dintr-o lovitura libera

34' Varga executa o lovitura libera, Galamaz reia cu capul, dar mingea trece pe langa poarta CFR-ului

30' Bilasco suteaza puternic de la 20 de metri, balonul trece putin pe langa poarta lui Claro. Mare ocazie pentru Unirea

21' Varga suteaza pe langa poarta lui Claro din coltul careului mare

13' Galliasi deviaza cu capul o minge in propria poarta. In drumul catre poarta lui Nuno Claro balonul mai fusese atins si de Brandan. Unirea Urziceni - CFR Cluj 1-1

CFR Cluj a inceput mult mai bine partida, elevii lui Conceicao fiind hotarati sa castige la Urziceni

10' Sutul lui Panin este blocat de apararea ialomiteana

4' Pereira centreaza de pe stanga, iar Mara inscrie cu o lovitura de cap la coltul lung. CFR Cluj conduce cu 1-0 pe terenul Unirii Urziceni

Partida a inceput

Unirea Urziceni: Arlauskis - Nicu, Mehmedovici, Galamaz, Brandan - Varga, R. Gomes, Apostol, Paduretu - Rusescu, Bilasco

CFR Cluj: Nuno Claro - Tony, Alcantara, Galliasi, Panin - Culio, Dani, Peralta, Pereira - Mara, Ruiz