Gaz Metan Medias se apropie de o retrogradare in Liga 2 dupa infrangerea de pe teren propriu, scor 2-1, din partida cu FC Vaslui. Au marcat Genchev (minutul 79) si Wesley (minutul 87) pentru oaspeti, respectiv Sabou (minutul 83) pentru gazde.

Partida de la Medias a fost decisa in ultimele 11 minute, toate reusitele disputei venind pe final. Dupa acest insucces pe propria arena, Mediasul ramane la cota 30 de puncte acumulate si se afla pe locul 15 in clasament (ultimul retrogradant), in timp ce Vasluiul acumuleaza 48 de puncte.

Echipe:

Gaz Metan: 82. Vatca, 26. Buican, 25. Z. Markovici, 19. Lazar, 21. Grillo, 33. Parvulescu, 15. Hoban, 27. Eric, 7. Kubala, 99. Bud, 9. Boaru

FC Vaslui: 1. Kuciak, 15. Buhus, 6. N. Markovici, 26. Farkas, 16. Zubar, 4. Genchev , 23. Pavlovici, 8. Zmeu, 9. Burdujan, 19. Temwanjera, 80. Wesley