Real Madrid pastreaza sanse la titlu in Spania dupa un meci de poveste pe Santiago Bernabeu impotriva lui Getafe, scor 3-2. Madrilenii au revenit de la 2-1 in minutul 83, Casillias a aparat o lovitura de la 11 metri, iar eroul serii, Higuain, a inscris golul victoriei cu trei minute inainte de finalul partidei.

Echipa lui Cosmin Contra a facut un meci de zile mari pe terenul lui Real, Getafe deschizand scorul in minutul 10 prin Roberto Soldado, un fost jucator al madrilenilor. Higuain a profitat de o greseala a apararii oaspetilor si a egalat imediat dupa pauza. Getafe a preluat din nou conducerea in minutul 83 spre disperarea suporterilor aflati pe Bernabeu. Insa spectacolul abia incepea - Guti a egalat din lovitura libera, scor 2-2, apoi Getafe a beneficiat de un penalty la intrarea complet nesportiva a fundasului Pepe la un adversar, dar Casillias a aparat si Higuain aduce trei pentru echipa lui Juande Ramos in minutul 87.

Real Madrid se afla la trei puncte in spatele liderului Barcelona, care primeste miercuri vizita Sevilliei.

Vezi aici golurile din Real Madrid - Getafe 3-2