Manchester United a terminat la egalitate, 2-2, turul sfertului de finala a Ligii Campionilor cu FC Porto la capatul unui meci nebun pe Old Trafford. Rodriguez a deschis scorul pentru Porto, apoi Rooney egaleaza dupa o gafa marca Banel Nicolita a lui Bruno Alves. Fara sa faca un joc extraordinar, Sapunaru s-a achitat cu brio de responsabilitatea sa - romanul l-a anihilat pe Cristiano Ronaldo, starul lui United fiind inexistent.

Ferguson il arunca in atac pe Tevez si argentinianul inscrie cu 5 minute inainte de final. Mariano (`89) le-a stricat bucuria celor 70.000 de fani aflati pe Teatrul Viselor si marcheaza pentru 2-2. Returul de pe Dragao, de saptamana viitoare, se anunta incendiar!

Manchester United - FC Porto 2-2 (Rooney `15, Tevez `85/ Rodriguez `4, Mariano `89)

Manchester United: 1 Van der Saar, 3 Evra, 7 C. Ronaldo, 10 Rooney, 13 Park , 15 Vidic, 16 Carrick, 18 Scholes, 22 O'Shea, 23 Evans, 24 Fletcher;

Antrenor: Alex Ferguson

FC Porto: 1 Helton - 2 Alves, 8 Lucho, 9 Lisandro Lopez, 10 Rodriguez, 12 Hulk, 14 Rolando, 16 Meireles, 21 Sapunaru, 25 Fernando, 28 Cissokho;

Antrenor: Jesulado Ferreira

Nici Arsenal nu a dus-o prea bine pe El Madrigal, acolo unde Villarreal a condus mai mult de o ora prin golul lui Senna (`10). Adebayor a stabilit scorul final, 1-1, cu o preluare pe piept si o executie spectaculoasa.

Villarreal - Arsenal 1-1 (Senna `10/ Adebayor `66)

Villarreal: 13 Lopez - 2 Rodriguez, 4 Godin, 5 Capdevilla, 6 Eguren, 10 Cani, 11 Ibagaza, 16 Llorente, 18 Angel, 19 Senna, 22 Rossi;

Antrenor: Manuel Pellegrini

Arsenal: 1 Almunia, 3 Sagna, 4 Fabregas, 5 Toure, 8 Nasri, 10 Gallas, 14 Walcott, 15 Denilson, 17 Bilong, 22 Clichy, 25 Adebayor;

Antrenor: Arsene Wenger