Unirea Urziceni a respectat calculul hartiei si a castigat toate punctele pe terenul ultimei clasate: a fost 5-1 pentru echipa lui Dan Petrescu, dupa un meci in care toate lucrurile importante s-au petrecut in prima repriza.

Bilasco a deschis scorul in minutul 4 si l-a majorat prin Paduretu (24), din penalty. Din acel minut, Urziceniul a ramas si cu om in plus (a fost eliminat Mera). Unirea a facut 3-0 imediat, minutul 26, prin Rusescu, pentru ca Bilasco sa stabileasca in minutul 34 scorul pauzei: 4-1 pentru Urziceni.

Scorul final a fost stabilit in prelungiri: Apostol a majorat la 5-1 pentru Urziceni. In acel moment, Unirea avea deja doi oameni in plus - fusese eliminat si Sandu de la buzoieni...

Click aici pentru programul etapei, rezultate si clasament.