Bayern a pierdut prima pozitie in Germania in favoarea adversarilor de la Wolfsburg, care i-a dat o lectie de fotbal campioanei en-titre, 5-1, inaintea turului cu Bracelona din sferturile Ligii Campionilor. "Acest rezultat ne-a lovit drept in fata, mai ales ca urmeaza meciul cu Barcelona", a spus Jurgen Klinsmann la finalul jocului.

VIDEO Nu joaca la nationala, dar face furori la Inter/ Mourinho: Mi-a placut enorm Chivu

Gentner (`44), Dzeko (`63 `66), Grafite (`74 `77) au inscris pentru gazde, iar Toni (`45) a inscris golul de onoare pentru oaspeti. Bayern a coborat pe patru in Bundesliga, cu 48 de puncte. Lider e Wolfsburg cu 51 de puncte.

Vezi aici golurile din Wolfsburg - Bayern Munchen 5-1