Nationala de tineret a Romaniei a castigat primul meci din preliminariile Campionatului European in fata selectionatei Andorrei, scor 2-0. Golurile victoriei au fost inscrise in repriza a doua de Gangioveanu si Liviu Ganea.

Gangioveanu a deschis scorul in partida desfasurata la Arad in minutul 63, ca dupa numai noua minute, Liviu Ganea sa incheie socotelile cu adversarii. Celelalte echipele cu care nationala de tineret a lui Emil Sandoi va trebui sa se lupte pentru un loc la Campionatul European sunt Insulele Feroe, Letonia, Moldova si Rusia.

Urmatorul meci pe care elevii lui Emil Sandoi il vor disputa va avea loc in 31 martie, un meci amical impotriva echipei Serbiei.

Echipa Romaniei in meciul cu Andorra: Silviu Lung Jr, Matel, Silviu (Bicfalvi 46'), Paun, Gaman, A. Ionescu (Dobroiu 68'), M. Costea, Torje, Gangioveanu, Ganea, Rusescu (Doman 58')