Dinamo nu reuseste decat un egal, scor 0-0, impotriva penultimei clasate din Liga 1, CS Otopeni, la capatul unei partide in care cainii au aratat ca o echipa de pluton. Fara nicio ocazie de gol in repriza a doua, elevii lui Rednic au fost egalii unei formatii care a jucat exact si cu mult curaj. Marea rivala Steaua s-a apropiat la sapte puncte.

Fluier final de partida. Dinamo - Otopeni 0-0

S-au aratat trei minute de prelungire

Dinamo ataca cu toate liniile, oaspetii se apara destul de bine

83' Draghici suteaza de la 16 metri, Lobont retine fara nicio emotie

82' Tamas expediaza o torpila pe langa poarta lui Munteanu. Ramane 0-0

79' Intra Zicu si iese Torje la Dinamo

74' Intra Constantin in locul lui Nasser la CS Otopeni

70' Draghici scapa singur cu Lobont dar suteaza cu latul foarte slab

68' Lovitura libera pentru Dinamo de la 16 metri. Marius Niculae suteaza puternic, dar in zid

67' Munteanu protesteaza si vede si el cartonasul galben

67' Iese Kalle si intra Draghici la oaspeti

66' Negu vede cartonasul galben

Combinatiile dinamovistilor merg bine pana in preajma careului de 16 metri al oaspetilor

63' Intra Bogdan Panait si iese Caramarin la Otopeni

62' Negru incearca un lob de la peste 40 de metri. Lobont prinde fara emotii

57' Lazici cere fault la o interventie a lui Tamas, dinamovistul era ultimul aparator! In cazul care se dicta fault, fundasul gazdelor ar fi trebuit eliminat

Otopeniul are un joc de pase foarte bun, oaspetii se apara departe de propria poarta, iar contraatacurile sunt foarte taioase

51' Niculescu trimite in zid dintr-o lovitura libera de la 28 de metri

46' A intrat Niculescu in locul lui Bostina

Mircea Rednic din ce in ce mai nelinistit, jocul cainilor nu prea functioneaza

A inceput repriza a doua

Fluier final al primul mitan. Dinamo - Otopeni 0-0

Fara ocazii in ultimele minute din prima repriza

39' Vitinha expediaza un sut-centrare, Lobont intervine salutar

38' Tamas trimite in peluza dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri

Dinamo nu reuseste sa puna o presiune prea mare pe Otopeni, oaspetii aparandu-se grupat si departe de propria poarta

30' Moti recentreaza pentru Danciulescu, dar foarfeca acestuia este una ratata

27' Dintr-un carambol mingea ajunge la Danciulescu, dar sutul acestuia este respins de Munteanu

Surprinzator, fotbalistii lui Liviu Ciubotariu sunt mai activi si mai prezenti in joc

24' Moti trimite cu capul, mingea este respinsa din fata portii de Vitinha

22' Cristea suteaza din afara careului mare, dar balonul trece pe langa poarta lui Munteanu

Nicio ocazie de gol in primele 20 de minute. Jucatorii Otopeniului combina destul de frumos, dar actiunile lor se pierd la 16 metri de poarta lui Lobont

18' Tamas intervine bine la o faza in care oaspetii aveau superioritate numerica

Se joaca mai mult la centrul terenului, cele doua echipe se anuleaza reciproc

10' Ivan il blocheaza il ultima clipa pe Marius Niculae

8' Bostina trage bine dintr-o lovitura libera, dar Munteanu respinge in corner

6' Caramarin vede galben dupa ce nu-l lasa pe Lobont sa degajeze balonul