Inter - AS Roma 3-3 | Hernan Crespo a salvat Inter cu un gol reusit in minutul 80. AS Roma a condus cu 2-0 si 3-1, insa nerrazzurii au avut o revenire spectaculoasa in repriza a doua. Spalletti si Mourinho s-au contrat la conferinta de presa pe tema penalty-ului primit de Inter in minutul 63, lovitura de pedeapsa fiind transformata de Balotelli.

Cum s-au marcat golurile:

min. 23, 0-1: Brighi centreaza de pe partea dreapta si De Rossi trimite mingea in diagonala, fara nicio sansa pentru Julio Cesar

min. 30, 0-2: Riise il depaseste in viteza pe Maicon, Julio Cesar iese gresit si norvegianul trimite in poarta

min. 51, 1-2: Adriano controleaza bine o minge la marginea careului, ii paseaza lui Balotelli si tanarul atacant reduce din diferenta

min. 57, 1-3: Cambiasso greseste la marginea careului, mingea ajunge la Brighi care suteaza in diagonala

min. 63, 2-3: Balotelli marcheaza din penalty

min. 79, 3-3: Crespo se inalta peste toata apararea Romei si trimite cu capul mingea in vinclul portii lui Doni.