CFR Cluj a invins cu dificultate pe CS Otopeni, dar antrenorul Liviu Ciobotariu a recunoscut ca victoria clujenilor este meritata. "Daca marcam primii, alta era soarta meciului. Rezultatul este corect", a spus antrenorul Otopeniului.

"Am avut nesansa, pentru ca am pierdut in minutul 88. Echipa s-a daruit, dar dezamagirea e ca am pierdut cu un gol primit in ultimele minute. In a doua repriza nu au putut tine adversarul departe de poarta. Daca marcam primii, alta era soarta meciului. La faza golului, un jucator al CFR-ului a fost lipsit de fair-play, nu ne-a dat mingea inapoi dupa un aut, dar asta nu inseamna nimic, rezultatul e corect.

Rada a jucat bine, dar a cedat fizic, nu poate duce un meci intreg. Cu el in teren, poate nu luam gol. Ne jucam sansa pana la capat. Astazi m-a impresionat Lazic, care a pus tot timpul presiune pe adversar" , a declarat Ciobotariu, la finalul partidei CFR Cluj - CS Otopeni, 1-0.