Dinamo castiga la scor de neprezentare partida cu Pandurii, 3-0, si arata ca este, cel putin pentru moment, cea mai in forma echipa din Liga 1 si principala candidata la titlul de campioana a Romaniei. Reusitele lui Marius Niculae, Claudiu Niculescu si Ianis Zicu au stabilit invingatoarea, echipa lui Mircea Rednic departandu-se la trei puncte de Urziceni si la 8 de marea rivala Steaua.

Fluier final de partida

93' Zicu marcheaza dupa o faza creata de Marius Niculae. Dinamo - Pandurii 3-0

91' Danciulescu scapa singur cu Stanca, dar portarul gorjenilor il blocheaza pe dinamovist

90' Ilie Iordache suteaza din lovitura libera, dinamovistii resping

S-a intrat in ultimele cinci minute

83' Iese Torje si intra Ianis Zicu

76' Iese Vasilache si intra Ionut Lutu la Pandurii

73' Marius Niculae marcheaza, dar golul este anulat pentru o pozitie de off-side

70' Vasilache suteaza din lovitura libera, zidul dinamovist se opune

68' Vasilache suteaza departe de poarta lui Lobont

67' Niculescu este inlocuit de Izvoranu la Dinamo

65' Hidisan intra in locul lui Ionut Stancu

64' Claudiu Niculescu primeste cartonasul galben

57' Vasilache suteaza de la 16 metri, Lobont retine in doi timpi

55' Moti vede cartonasul galben dupa faulturi repetate asupra lui Piturca

52' Mitea suteaza bine, Stanca evita golul trei

49' Danciulescu suteaza precis, Stanca retine dupa o interventie salutara

46' A iesit Pacurar si a intrat Iordache la Pandurii

46' A iesit Cristea si a intrat Mitea la Dinamo

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Dinamo - Pandurii 2-0

43' Piturca este blocat de Moti, cornerul rezultat ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

39' Pacurar suteaza bine, mingea trece aproape de poarta lui Lobont

31' Cardoso vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Torje

28' Claudiu Niculescu marcheaza cu capul dintr-un corner executat de Cristea. Dinamo - Pandurii 2-0

27' Combinatie frumoasa a jucatorilor lui Cartu, Scarlatache reuseste insa sa indeparteze pericolul

24' Stanca scoate de sub bara un sut al lui Cristea

23' Vasilache cere o lovitura de la 11 metri, arbitrul nu da nimic

22' Rusu primeste un sut in plina figura de la Marius Niculae, jucatorul gorjenilor primeste ingrijiri medicale

18' Claudiu Niculescu reia din foarfeca, dar mingea trece departe de poarta lui Stanca

17' A. Cristea primeste un cartonas galben dupa un fault asupra lui Vasilache

16' Cristea executa periculos un corner, Stanca respinge de sub bara

14' Alex Piturca patrunde in careul de 6 metri al dinamovistilor, dar il faulteaza pe Tamas

13' Torje patrunde bine pe dreapta, dar centrarea sa nu este ajunsa de niciun coechipier

Se joaca mai mult la centrul terenului

Dupa un inceput furibund de partida, jocul s-a mai calmat. Cele doua echipe se aseaza in dispozitivele gandite de antrenori

Fumigenele isi fac aparitia la Peluza "Catalin Haldan"

2' Marius Niculae deschide scorul cu o lovitura de cap bine plasata. A centrat perfect Scarlatache. Dinamo - Pandurii 1-0

Partida a inceput

Dinamo: Lobont - Scarlatache, Tamas, Moti, Diabate - Torje, N'Doye, Cristea - Danciulescu, Niculae, Niculescu.

Pandurii: Stanca - Rusu, Alin Rus, Chibulcutean - Cardoso, Stancu, Vancea, Stanga, Pacurar - Vasilache, Alex Piturca.