VFB Stuttgart - Hoffenheim 3-3 | Cele doua echipe au facut un meci senzational sambata dupa-amiaza. Cele sase goluri au facut deliciul publicului, care a plecat multumit de la stadion, mai ales ca Salihovic, de la Hoffenheim, a ratat un penalty in ultimul minut de joc. Demba Ba, de la oaspeti, a reusit trei goluri, in timp ce pentru gazde au marcat Cacau si Mario Gomez (2 reusite). Marica a intrat in minutul 83, inlocuindu-l pe Cacau.

Filmul meciului:

min. 24, 0-1: Ba deschide scorul pentru oaspeti cu un sut la coltul lung, aproape de vinclu

min. 26, 1-1: Gomez ii paseaza lui Cacau, acesta patrunde in careu cu mingea la picior si suteaza pe jos, la coltul lung

min. 31, 2-1: Gomez aduce Stuttgart in avantaj cu un gol inscris cu capul din careul de 6 metri

min. 45, 2-2: Ba scapa pe contraatac si trage plasat, pe langa piciorul stang al portarului Lehman

min. 63, 3-2: Gomez, in careu, il lobeaza elegant pe Haas

min. 67, 3-3: Ba este lansat in adancime si trage fara preluare, fara nicio sansa pentru Lehman

min. 90+3: Salihovic, de la oaspeti, rateaza un penalty