VIDEO Incredibil: Spania e neinvinsa de 29 de meciuri!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 12 februarie 2009, 11:04 Sport | Fotbal

Villa a deschis scorul
Spania - Anglia 2-0 | Spania nu a mai cunoscut de 29 de meciuri gustul infrangerii. In ultimii cinci ani, Anglia a trebuit sa se recunoasca invinsa de fiecare data cand a intalnit nationala iberica. Stadionul Sanchez Pichuan a fost arhiplin, spectatorii au avut ce vedea. David Villa si Fernando Llorente au marcat pentru Spania, asigurand o victorie clara, la capatul unei prestatii stralucitoare.

Atacantul Valenciei a deschis scorul in minutul 36. Xabi Alonso a dat o pasa superba pentru Villa care l-a intors de doua ori pe Jagielka si l-a lasat fara replica pe David James. Golul doi a picat destul de tarziu, dar meritat. Xavi a executat o lovitura libera in minutul 83, centrarea sa a fost perfecta pentru tanarul Llorente, care a reluat imparabil cu capul.

"M-am cam trezit la realitate. Pentru mine a fost un meci important si am remarcat cativa jucatori pe care sa ii am in vedere atunci cand vom mai juca impotriva Spaniei. Am invatat destule", a spus Capello la finalul meciului.

Golul lui Villa

Golul lui Llorente

1860 vizualizari

hmmm (Joi, 12 februarie 2009, 11:09)

peluza.org [anonim]

In alta ordine de idei, Romania nu a mai cunoscut o victorie importanta (1-0 cu Feroe :) ) de cativa ani...e si asta un record?
    Spain vs. England (Joi, 12 februarie 2009, 14:32)

zugravu' [utilizator]

urmatorul titlu o sa fie: (Vineri, 13 februarie 2009, 15:03)

liviu_ [utilizator]

"spania neinvinsa de 50 de meciuri... romania nu a cunoscut victorie de 30 de meciuri..." asat cel putin pana nu pleaca nasu si piti...
    ca in ultimu timp de chivu n-am auzit decat ca s-a accidentat si ca a fatat evastasa si alte dastea... de fotbal nimic... dar el trebuie respectat ca merele jucator ce este...