Adrian Mutu a reusit sa marcheze pentru Fiorentina in chiar primele minute de la revenirea pe gazon. Romanul a deschis scorul in partida (6') pe care formatia Viola a castigat-o pe terenul Bolognei cu 3-1. Atacantul roman a realizat dubla 10 minute mai tarziu. Partida trebuia sa se desfasoare ieri, dar zapada si ceata au facut imposibila jucarea. Pentru gazde a marcat Mingazzini ('55), scorul final fiind stabilit de Gilardino in minutul 90.

Bologna: Antonioli, Zenoni, Moras, Terzi, Bombardini, Mudingayi, Mingazzini, Amoroso, Adailton (Valiani 60'), Di Vaio, Osvaldo. (4-3-1-2)

Fiorentina: Frey, Comotto, Gamberini, Dainelli, Vargas, Kuzmanovic (Donadel 56'), Felipe Melo, Montolivo, Santana, Gilardino, Mutu. (4-3-1-2)