Juventus - Catania 3-0 | "Ne-a batut o echipa mare. E cam greu sa comentezi un asemenea rezultat desi am incercat sa dam tot ceea ce e mai bun din noi". Asa si-a inceput Walter Zenga ieri, conferinta de presa. Juve s-a impus lejer in fata Cataniei si pe langa cele trei goluri a mai avut o sumedenie de ocazii. Del Piero a fost cel mai bun de pe teren, reusind o pasa de gol si un gol. Nicolae Dica a fost titularizat de Zenga insa a fost unul dintre cei mai slabi jucatori de pe teren, fiind inlocuit in minutul 75.

Marchionni ('4) a deschis scorul rapid. De Ceglie centreaza in careu, Del Piero trimite spre poarta, Bizzari scapa mingea din maini si Marchionni marcheaza. Amauri si Del Piero ('38) nu il pot invinge pe Bizzari din careu iar un minut mai tarziu, capitanul lui Juve rateaza o noua mare ocazie. "Batrana Doamna" s-a distantat abia spre finalul partidei. Giovinco ('68) primeste in careu o pasa de la Del Piero si il executa elegant pe Bizzari, iar capitanul lui Juve inchide tabela ('71) cu un sut plasat din careu, la capatul unei faze frumoase facuta de Alex.