Villareal - Getafe 3-3 (0-3) | Partida de zile mari in Spania! Jucatorii lui Villareal si Getafe au fost protagonistii unei partide memorabile. Getafe a condus cu 3-0 in deplasare. Era minutul 28 si gazdele repuneau pentru a treia oara mingea de la centrul terenului. Granero ('10), Gavilan ('17) si Casquero ('28) au marcat pentru un avantaj halucinant pentru Getafe.

Primul gol a fost o reusita de toata frumusetea: preluare si sut in vinclu. Contra si-a adus un aport insemnat la al doilea gol: pasa decisiva pentru Gavilan. Casquero a stabilit scorul la pauza insa umilinta administrata i-a ambitionat pe jucatorii de la Villareal.

Robert Pires ('55) marcheaza cu capul din interiorul careului, asediul abia a inceput. Finalul este insa nebun. In numai trei minute, Villareal egaleaza! Eguren ('82) micsoreaza din diferenta cu o reluare din careul mic, iar Rossi ('85), dintr-o pozitie la limita offsideului, aduce egalarea profitand de uluiala fundasilor oaspeti.