VIDEO Fulham - Manchester City 1-1 / Fulham obtine a treia remiza consecutiva

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 17:36 Sport | Fotbal

Benjani, marcatorul lui Manchester City
Primul meci din etapa a 16-a din Premier League s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Manchester City a obtinut un punct din partida de pe Craven Cottage, impotriva formatiei Fulham.

Oaspetii au inceput bine meciul si au inscris in minutul sase. Pablo Zabaleta a centrat perfect pentru Benjani, care a marcat cu capul, in ciuda faptului ca se afla intre doi fundasi de la Fulham.

Bobby Zamora i-a dat o pasa inteligenta lui Jimmy Bullard, iar acesta a inscris golul egalizator, in minutul 27.

Bullard a fost aproape de a aduce victoria echipei sale in repriza secunda, dintr-o lovitura libera de la 35 de metri, dar acrobatia portarului Hart a salvat Manchester City de la o infrangere.

Fulham inregistreaza a treia remiza consecutiva, dupa egalurile din ultimele etape cu Liverpool si Aston Villa.

Echipe de start:

Fulham: Schwarzer, Pantsil, Hughes, Hangeland, Konchesky, Davies, Murphy, Bullard, Dempsey, Johnson, Zamora.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Dunne, Ben-Haim, Ball,Wright-Phillips, Kompany, Hamann, Vassell, Ireland, Benjani