Cu un om in plus timp de peste 35 de minute si pe o ceata care a facut aproape imposibila vizionarea partidei din Stefan cel Mare, Dinamo s-a chinuit sa obtina victoria, scor 2-0, in fata unei echipe a Argesului care a avut, cel putin in prima repriza, ocaziile mai mari (bara Dulcea in minutul 18, Tames trimite putin peste poarta in minutul 28). Au punctat Adrian Cristea 66' si Miranda 93' pentru o victorie care ii propulseaza pe caini pe primul loc al clasamentului, cel putin pana la partida dintre Steaua si Unirea Urziceni.

Click aici pentru rezultate complete si clasament.

Fluier final de partida Dinamo - FC Arges 2-0

90+3 Miranda puncteaza si face 2-0 dupa un sut care-l invinge pe Bosneag

S-a intrat in prelungirile partidei

87' Balasa trimite cu capul pe langa poarta lui Dolha

85' Kamara vede si el cartonasul galben dupa un presupus fault in atac

83' Cazan primeste cartonasul galben. Centralul Draganescu este darnic cu pitestenii in ceea ce priveste avertismentele

82' Iese Danciulescu si intra Homei la Dinamo

81' Kamara trimite cu capul, Dolha are probleme. Ocazie pentru FC Arges

76' Iese Nastasie si intra Doman la FC Arges, respectiv Mitea in locul lui Torje la Dinamo

68' Intra Cazan si iese Dita la FC Arges

66' Adrian Cristea deschide scorul cu un sut puternic pe coltul scurt. In faza in care Dinamo puncteaza, Argesul avea pe teren numai noua jucatori de camp (Poenaru eliminat, Dita accidentat)

64' Incursiune frumoasa a lui Tanase, sut telefonat, aparat fara probleme de Dolha

61' Iese Ropotan, in huiduielile stadionului, si intra Miranda

59' Mircea Stan primeste cartonasul galben

58' Iese Dulcea si intra Valentin Stan. Ionut Badea reactioneaza tactic dupa eliminarea lui Poenaru

55' Poenaru este eliminat pentru un hent pe linia portii. Penalti pentru Dinamo. Executa Danciulescu, dar Bosneag respinge si pastreaza tabela intacta!

54' Kamara suteaza, mingea este deviata, Dolha retine in doi timpi

52' Torje trimite in plasa laterala, iluzie optica de gol pentru Dinamo. Ramane 0-0

48' Danciulescu trage, Bosneag retine cu siguranta

47' Nastasie incearca un lob de la 40 de metri, Dolha prinde fara emotii

46' Mircea Stan centreaza gresit, mingea il viza pe Kamara

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Dupa 45 de minute jucate pe o ceata deasa, Dinamo si FC Arges merg la cabine la egalitate, scor 0-0.

45' Adrian Cristea trimite putin pe langa bara portii lui Bosneag dintr-o lovitura libera

41' Dita il blocheaza in ultima clipa pe Andrei Cristea

40' Bazzi trimite frumos, Dolha respinge in corner. O noua ocazie pentru FC Arges

38' Tanase patrunde pe stanga, mingea este deviata de unul dintre fundasii dinamovisti, dar centralul nu dicteaza corner

37' Danciulescu este aproape de gol, mingea sutata de el trece putin pe langa poarta Argesului

36' Julio Cesar il pune la incercare pe portarul oaspetilor

36' Adrian Cristea suteaza, Bosneag are probleme si respinge in corner

34' Torje il cauta cu o centrare pe Danciulescu, Bosneag retine

33' Bostina trimite pe langa poarta Argesului

In ultimele minute se joaca mai mult la intamplare

28' Tames expediaza o bomba, mingea trece putin peste poarta lui Dolha

26' Julio Cesar nu ajunge la o centrare periculoasa pentru poarta argesenilor

25' Bosneag prinde fara probleme o lovitura libera executata de Adrian Cristea

24' Bazzi primeste usor un cartonas galben dupa un joc periculos asupra unui dinamovist

22' Torje centreaza in careul Argesului, acolo unde Andrei Cristea cade teatral. Draganescu nu da nimic

18' Mircea Stan centreaza perfect, iar Dulcea trimite in transversala. Mare ocazie pentru FC Arges

17' Bostina executa o lovitura libera, dar mingea trimisa cu efect de acesta nu ajunge la niciun coechipier

14' Combinatie Tames - Kamara, dar primul este surprins in off-side

13' Torje intra cu talpa la Tames, dar dinamovistul este iertat de un cartonas galben

10' Tanase dribleaza frumos, dar centrarea sa este retinuta fara probleme de Dolha

8' Lovitura libera pentru Dinamo, dar combinatia dintre Adrian Cristea si Bostina ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

Cainii incearca mult pe extreme, dar pana acum Mircea Stan si Poenaru fac fata situatiei

2' Ocazia importanta pentru Dinamo, intervine Bosneag

Ceata extrem de deasa in Stefan cel Mare, vizibilitate minima

Partida a inceput la ora 20.00

Dinamo: 12 Dolha, 2 Diabate, 30 Grigore, 55 J. Cesar, 16 Blay, 8 Bostina, 20 A. Cristea, 25 Ropotan, 22 Torje, 10 Danciulescu, 17 Andrei Cristea

FC Arges: 1 Bosneag, 2 Stan, 5 Balasa, 4 Bazzi, 28 Dita, 9 Tanase, 10 Tames, 23 Poenaru, 11 Nastasie, 13 Dulcea, 30 Kamara

Din cauza unor probleme digestive, centralul Ovidiu Hategan a declarat forfait inainte de partida din Groapa, meciul Dinamo - FC Arges fiind arbitrata de Mugurel Draganescu. Aceasta modificare a starnit nemultumirea oficialilor dinamovisti, cei care il acuza pe Cornel Penescu, patronul Argesului, ca ar fi in spatele acestei schimbari.