Rapidul lui Peseiro a terminat turul Ligii 1 la fotbal exact cum l-a si inceput, adica cu o victorie, giulestenii reusind sa plece cu toate punctele de pe terenul Politehnicii Iasi gratie unei evolutii deosebite a lui Spadacio. Atacantul rapidist a marcat, in minutul 31, si a reusit o pasa de gol, a punctat Joao Paulo in minutul 61, dupa ce gazdele deschisesera scorul prin Miclea in minutul 12.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Fluier final de partida. Poli Iasi - Rapid 1-2

Se arata cinci minute de prelungire

89' Onut trimite peste poarta de la 6 metri. Ocazie monumentala a gazdelor

86' Incaierare generala intre jucatorii celor doua echipe. Tiberiu Lajos ii elimina pe Nicolae Grigore si pe Naidin

84' Viveiros trimite in Andrade de la 6 metri. Mare ocazie pentru Poli Iasi

79' Intra Marius Constantin in locul lui Herea la Rapid

74' Onut suteaza puternic dintr-o lovitura libera de la 25 de metri, Andrade respinge in corner

71' Spadacio suteaza cu efect, Branet respinge cu dificultate

68' Viveiros intra in teren in locul lui Micleala Poli Iasi

64' Spadacio centreaza, iar Joao Paulo trimite in poarta de la cativa metri. Poli Iasi - Rapid 1-2

63' Spadacio trage cu dreptul peste poarta lui Branet dintr-o pozitie buna

62' Ad. Ilie vede cartonasul galben

60' Iese Montiel si intra Sfarlea la Poli Iasi

59' Spadacio centreaza, iar Fernandes trimite cu capul din 6 metri paralel cu poarta lui Branet

56' J.P. Andrade vede galben dupa un fault asupra lui Ad. Ilie

55' Iese Bratu si intra Tanasa la gazde

55' Spadacio si Onut vad cartonasul galben dupa o altercatie

53' Combinatie Joao Paulo - Raduta, dar ultimul este blocat exact in momentul sutului

48' Herea patrunde frumos in careu, dar finalizarea sa este departe de poarta lui Branet

47' Raduta vede cartonasul galben

46' Intra Nicolae Grigore si iese Costin Lazar la Rapid

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Poli Iasi - Rapid 1-1

Se arata doua minute de prelungire

45' Adefemi primeste cartonasul galben

44' Branet boxeaza o minge lobata expediata de giulesteni

39' Raduta trimite cu capul peste un Branet iesit aiurea dintre buturi, dar mingea trece putin pe langa poarta iesenilor

34' Herea nu ajunge la o centrare de pe stanga a lui Joao Paulo

32' Iese Paulista si intra Raduta la Rapid

31' Spdacio egaleaza situatia de pe tabela de marcaj cu un sut puternic de la aproximativ 11 metri. Poli Iasi - Rapid 1-1

30' Miclea trage periculos de la 25 de metri, Andrade retine cu mare greutate

29' Herea marcheaza cu un voleu superb de la 16 metri, dar golul este anulat pentru un hent facut de fostul bancar

26' Bratu lufteaza de la 16 metri, Iasiul iroseste o ocazie importanta de a se desprinde pe tabela de marcaj

24' Niadin expediaza un trasor care trece la o palma de poarta Rapidului. Mare ocazie pentru Iasi

21' Ignatov incearca un lob de la peste 30 de metri, dar executia sa este slaba, iar portarul rapidist retine

18' Montiel patrunde pe dreapta, dribleaza doi adversari, dar sutul sau puternic este retinut fara emotii de Andrade

Dupa golul iesenilor partida s-a mai deschis, in aceste momente jucandu-se pe contre

12' Romulus Miclea este angajat la limita off-side-ului, patrunde in careul rapidist si il executa pe Andrade cu un sut care a fost deviat si fundasul de J.P. Andrade. Poli Iasi - Rapid 1-0

9' Spadacio intoarce un adversar, trage puternic, dar balonul trece putin pe langa bara portii gazdelor

8' Paulista suteaza puternic, dar mingea trece departe de poarta lui Branet

6' Faza frumoasa a gazdelor, dar Bratu este surprins in off-side